Jak używać jazzu? Masecki i Młynarski tanecznie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 10:50
– Jazz był kiedyś głównie muzyką użytkową, dopiero później muzycy zaczęli improwizować. A my wracamy do tego dawnego etosu – mówił Jan Młynarski przed radiowym koncertem w Międzynarodowym Dniu Jazzu.
Audio
  • Jak używać jazzu? Masecki i Młynarski tanecznie (Poranek Dwójki)

MitchMitch 1200.jpg
Koncerty na Międzynarodowy Dzień Jazzu

Muzyk wspólnie z Marcinem Maseckim, Jerzym Jastrzębskim i stworzonymi przez nich zespołami (kwartetem Jerzego Jastrzębskiego i grupą Jazz-Band Młynarski Masecki) wystąpi w niedzielę 30 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego. Marcin Masecki zapowiada, że brzmienie, które przedstawią, to "jazz jako muzyka popularna" i "granie dla ludzi", zaś Jan Młynarski dodaje, że "to będą po prostu piękne piosenki".

Artyści, omawiając program o radiowym koncercie, opowiadali m.in. o twórczości Jerzego Jastrzębskiego, jego "knajpianym graniu" i tłumaczyli, dlaczego w przypadku tego muzyka "jazz to trochę coś innego".

shutterstock trąbka 510.jpg
Świętuj Międzynarodowy Dzień Jazzu z Dwójką

Gościem audycji był także Alexandre Kamal Kassin, brazylijski muzyk grupy Mitch & Mitch, która w sobotę 29 kwietnia odtworzy utwory z płyty nagranej przez Jerzego Miliana i Orkiestrę Rozrywkową PRiTV w Katowicach w 1975 r.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Goście: Marcin Masecki (pianista), Jan Młynarski (wokalista, multiinstrumentalista), Alexandre Kamal Kassin (multiinstrumentalista, piosenkarz)

Data emisji: 28.04.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Czytaj także

Świętuj Międzynarodowy Dzień Jazzu z Dwójką

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:36
Transmisje koncertów, nagrania muzyczne, rozmowy, wspomnienia artystów, zagadki... Przed nami kulminacja obchodów przypadającego 30 kwietnia święta jazzu, które trwają w Dwójce już od kilku dni.
rozwiń zwiń