"Mąż i żona" Fredry. Zdrada z każdej strony

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 10:10
W "Poranku Dwójki" reżyser teatralny Jarosław Kilian opowiadał o premierze komedii Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim w Warszawie.
Audio
  • Jarosław Kilian o spektaklu "Mąż i żona" (Poranek Dwójki)
Audio
  • Jarosław Kilian o spektaklu "Mąż i żona" (Poranek Dwójki)

Inscenizacja "Męża i żony" w reżyserii naszego gościa zostanie pokazana po raz pierwszy 18 maja. W przedstawieniu reklamowanym przez Teatr Polski jako historia "męża, żony, kochanka i pokojówki, którzy zdradzają się nawzajem we wszystkich możliwych konfiguracjach" wystąpią Marta Kurzak, Lidia Sadowa, Piotr Bajtlik, Tomasz Błasiak i Maksymilian Rogacki. Dwójka jest patronem medialnym spektaklu.

***

Audycja: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 8.10

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksander Fredro - wściekły dziadunio

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 10:05
- Fredro był bardzo smutnym człowiekiem. I chyba dlatego właśnie został komediopisarzem - mówił w Dwójce reżyser Mikołaj Grabowski. W dniu finału akcji "Narodowego czytania" dzieł pisarza dyskutowaliśmy o miejscu Fredry we współczesnej kulturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera "Męża i żony", czyli Fredro wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 18:00
- Zarówno w świecie fredrowskim, jak i nam współczesnym najbardziej fałszywa potrafi być sama moralność - mówiła Katarzyna Skrzynecka, odtwórczyni roli Elwiry w premierowym słuchowisku Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dożywocie". Aleksander Fredro o wilkach z Wall Street

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 11:00
- Ta sztuka dotyczy sfery życia, w którą Fredro na dobre zanurzył się po roku 1850, czyli wtedy, gdy sam stał się graczem giełdowym - opowiada Jarosław Gajewski, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego, gdzie trwają przygotowania do premiery "Dożywocia".
rozwiń zwiń