REKLAMA

"One day show", czyli warszawski dzień ze sztuką

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:20
Gośćmi audycji będą malarz i poeta Ryszard Grzyb oraz kurator Jacek Sosnowski, który stworzył w stołecznej Galerii Propaganda cykl jednodniowych prezentacji dzieł artystów.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Fotana/Shutterstock.com
Poranek

Trwające właśnie w warszawskiej galerii wydarzenie jest okazją do zobaczenia wystaw dawno niepokazywanych, nigdy niewidzianych, trudnych do zobaczenia lub też absolutnie nowych, przygotowanych specjalnie na tę jedną okazję. Twórcy akcji chcą w ten sposób sprawdzić, na ile formuła wernisażu jest wystarczająca oraz ile wydarzeń galeria może pomieścić w swoim programie.


Książki 1200.jpg
Józef Hen - urodzony pisarz, niedoszły piłkarz

Ponadto w audycji  pojawi się nagranie rozmowy z Józefem Henem, który 12 czerwca został laureatem przyznawanej przez Polski PEN Club Nagrody im. Jana Parandowskiego. W programie spotkamy się też z amerykańskim trębaczem Wyntonem Marsalisem, który opowie o swoich muzycznych doświadczeniach.

Jak zwykle nie zabraknie również "Słowa na dzień", "Melodii z górnej półki", "Archiwalni", "Wiadomości kulturalnych", przeglądu prasy i "Płyty tygodnia". Tym razem to wspólny, koncertowy album zespołów Atom String Quartet i Zakopower. W partiach wokalnych występuje Sebastian Karpiel-Bułecka (nowe wydawnictwo firmy Kayax).

A tuż przed godz. 9.00 wybrane przez siebie rekomendacje kulturalne przedstawi Beata Chomątowska - pisarka i dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (13.06) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

mz/jp


Czytaj także

Prof. Ewa Łętowska o związkach prawa i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 10:00
- Zawsze podkreślałam, że prawo żyje dzięki interpretacji. Dokładnie to samo, co zdarza się w muzyce - mówiła w Dwójce prof. Ewa Łętowska, laureatka tegorocznej Nagrody im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturalne fascynacje Łukasza Lewandowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:10
- Dawno nie czytałem tak pięknie przetłumaczonej książki - mówił aktor, który podzielił się ze słuchaczami Dwójki swoimi kulturalnymi rekomendacjami.
rozwiń zwiń