X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Będziemy upowszechniać muzykę polską"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 12:00
- W obszarze muzyki polskiej XVIII, XIX i początków XX wieku istnieje wciąż wielu kompozytorów, których utwory są mało znane. Celem Instytutu będzie promocja zapomnianych obszarów muzyki – powiedział Maxymilian Bylicki, nowy dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.
Audio
  • Rozmowa z Maksymilianem Bylickim, nowym dyrektorem Instytut Muzyki i Tańca (Poranek Dwójki)

Jak podkreślił gość Dwójki, jedną z metod upowszechniania wiedzy na temat polskich kompozytorów ma być fonoteka ze zbiorami nagrań muzyki polskiej.

- Chciałbym stworzyć coś galerii muzyki polskiej, w ramach której każdy miałby dostęp do nagrań ze wszystkich okresów muzycznych – powiedział Maxymilian Bylicki, który dodał również, jak ważne dla Instytutu będą działania na rzecz powszechnej edukacji muzycznej.

- Mamy znakomite szkoły artystyczne i muzyczne, jednak na poziomie liceów ogólnokształcących brakuje odpowieniego programu muzycznego. Chcielibyśmy, aby młodzież w ramach zajęć miała możliwość muzykowania - podkreślił Maxymilian Bylicki.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Maxymilian Bylicki (dyrektor Instytut Muzyki i Tańca)

Data emisji: 27.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Rozmowę wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mg

Zobacz więcej na temat: taniec Paweł Siwek KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawski Tarchomin miał wyglądać inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 18:00
- W latach 60. planowano, że będzie to osiedle szklanych domów, z dużymi przestronnymi mieszkaniami, ale zabrakło pieniędzy i trzeba było szybko zbudować mieszkania dla robotników - mówił Bartłomiej Włodkowski, który w Dwójce opowiadał o albumie "Tarchomin ‘80".
rozwiń zwiń