X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odnowione Muzeum Czartoryskich. "Nowoczesne i tradycyjne jednocześnie"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 11:57
- Musimy dostosować Pałac Czartoryskich do potrzeb nowoczesnego widza, ale i pamiętać o dziedzictwie tego miejsca - mówił w Dwójce dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Betlej o remoncie Muzeum Książąt Czartoryskich.
Audio
  • Rozmowa z Andrzejem Betlejem, dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie (Poranek Dwójki)
Dama z gronostajem Leonarda da Vinci w Muzeum Narodowym w Krakowie, maj 2017. Najsłynniejszy obraz z kolekcji Fundacji Książąt Czartoryskich znajdzie się w odnowionym Muzeum Książąt Czartoryskich.
"Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci w Muzeum Narodowym w Krakowie, maj 2017. Najsłynniejszy obraz z kolekcji Fundacji Książąt Czartoryskich znajdzie się w odnowionym Muzeum Książąt Czartoryskich.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

wawel_shutterstock_1200.jpg
"Bez społecznej świadomości ochrona zabytków będzie nieskuteczna

29 grudnia 2016 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przejęło kolekcję Fundacji Książąt Czartoryskich. Na mocy podpisanej umowy wszystkie zbiory (a wśród nich takie arcydzieła jak "Dama z gronostajem" da Vinci czy "Pejzaż z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta) wraz z nieruchomościami stały się własnością Skarbu Państwa.

Wokół tej transakcji narosło w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Nie będą one miały, podkreślał w Dwójce dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Betlej, żadnego wpływu na prace remontowe Muzeum Książąt Czartoryskich. - Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy tu do czynienia z dwiema inwestycjami: Pałacem Książąt Czartoryskich, gdzie zasadnicza część kolekcji będzie eksponowana, oraz Arsenałem - mówił gość "Poranka Dwójki".

Jakie środki finansowe zostały zagwarantowane na remonty tych dwóch obiektów? Jak będzie zaaranżowane Muzeum Czartoryskich ("nowoczesne i tradycyjne jednocześnie") oraz na kiedy zaplanowano jego ponowne otwarcie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadzi: Justyna Nowicka

Gość: Andrzej Betlej (dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie)

Data emisji: 1.05.2018

Godzina emisji: 9.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Skaldawski: dziedzictwa raz utraconego nigdy nie odzyskamy

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:47
- Dla zabytków kluczową wartością jest autentyzm. Zniszczonego zabytku nie da się odtworzyć. Możemy jedynie postawić budowlę, która tylko będzie udawać zabytek i dlatego musimy dbać o zachowanie tego, co jeszcze mamy – mówił gość Dwójki, p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
rozwiń zwiń