X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urszula Dudziak: wokalista musi znaleźć swój głos

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:00
- Gdy zaczynałam śpiewać, kopiowałam Ellę Fitzgerald, ale w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że nigdy nie będę brzmiała jak ona, że muszę szukać własnej ścieżki - mówiła wybitna wokalistka, która w Dwójce zapraszała na Ladies Jazz Festival w Gdyni.
Audio
  • Urszula Dudziak o Ladies Jazz Festival (Poranek Dwójki)

Ladies Jazz Festival, który odbędzie się w dniach 20-27 lipca, to najgęściej obsadzony nagrodami Grammy festiwal kobiet jazzu na świecie. Urszula Dudziak podkreśliła, że śpiewające na nim wokalistki, wyróżnia ich oryginalność. Podczas prowadzonych przez siebie warsztatów wokalnych śpiewaczka zawsze podkreśla przewagę odwoływania się do własnej wrażliwości nad kopiowanie. - Moim uczniom mówię: zaśpiewajcie tak, jak byście nie słyszeli żadnego innego wokalisty. Zaskoczcie siebie, zaskoczcie cały świat. Pokażcie swoją duszę i swoją wrażliwość.

W audycji Urszula Dudziak wyjaśniła, dlaczego stresuje się jako jurorka podczas konkursów wokalnych, ale też polecała koncerty na Ladies Jazz Festival.

zakir hussain 1200.jpg
Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Urszula Dudziak (wokalistka)

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Albert Cirera: jestem muzycznym wielościanem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 13:00
- Żaden styl mi nie przeszkadza, jeśli daje mi frajdę i utrzymanie. Przede wszystkim lubię zmianę, po kilku improwizowanych koncertach lubię stanać na scenie gdzie mam nuty i mogę się zrelaksować - mówił w Dwójce saksofonista Albert Cirera, rodowity barcelończyk mieszkający obecnie w Lizbonie.
rozwiń zwiń