Urszula Dudziak: wokalista musi znaleźć swój głos

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:00
- Gdy zaczynałam śpiewać, kopiowałam Ellę Fitzgerald, ale w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że nigdy nie będę brzmiała jak ona, że muszę szukać własnej ścieżki - mówiła wybitna wokalistka, która w Dwójce zapraszała na Ladies Jazz Festival w Gdyni.
Audio
  • Urszula Dudziak o Ladies Jazz Festival (Poranek Dwójki)

Ladies Jazz Festival, który odbędzie się w dniach 20-27 lipca, to najgęściej obsadzony nagrodami Grammy festiwal kobiet jazzu na świecie. Urszula Dudziak podkreśliła, że śpiewające na nim wokalistki, wyróżnia ich oryginalność. Podczas prowadzonych przez siebie warsztatów wokalnych śpiewaczka zawsze podkreśla przewagę odwoływania się do własnej wrażliwości nad kopiowanie. - Moim uczniom mówię: zaśpiewajcie tak, jak byście nie słyszeli żadnego innego wokalisty. Zaskoczcie siebie, zaskoczcie cały świat. Pokażcie swoją duszę i swoją wrażliwość.

W audycji Urszula Dudziak wyjaśniła, dlaczego stresuje się jako jurorka podczas konkursów wokalnych, ale też polecała koncerty na Ladies Jazz Festival.

zakir hussain 1200.jpg
Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Urszula Dudziak (wokalistka)

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Czytaj także

Albert Cirera: jestem muzycznym wielościanem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 13:00
- Żaden styl mi nie przeszkadza, jeśli daje mi frajdę i utrzymanie. Przede wszystkim lubię zmianę, po kilku improwizowanych koncertach lubię stanać na scenie gdzie mam nuty i mogę się zrelaksować - mówił w Dwójce saksofonista Albert Cirera, rodowity barcelończyk mieszkający obecnie w Lizbonie.
rozwiń zwiń