X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co skrywa banalna codzienność? Beata Chomątowska poleca prozę McCullers

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 08:00
- Akcja książki "Serce to samotny myśliwy" Carson McCullers rozgrywa się południu USA, przed wybuchem II wojny, ale problemy są inne niż w Europie - opowiadała Beata Chomątowska o jednej z polecanych przez siebie książek.
Audio
  • Beata Chomątowska poleca książkę "Serce to samotny myśliwy" Carson McCullers (Poranek Dwójki)
  • Beata Chomątowska poleca opowiadania nowojorskie Henry'ego Jamesa (Poranek Dwójki)
  • Beata Chomątowska poleca wystawę prac Kojiego Kamojiego w Zachęcie (Poranek Dwójki)
  • Beata Chomątowska poleca wizytę w Instytucie Awangardy w Warszawie (Poranek Dwójki)
  • Beata Chomątowska poleca książkę Toma Dyckhoffa "Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku" (Poranek Dwójki)
  • Beata Chomątowska poleca książkę "Śmiech w ciemności" Vladimira Nabokova (Poranek Dwójki)
Beata Chomątowska
Beata ChomątowskaFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Beata Chomątowska 1200.jpg
Beata Chomątowska i całkiem nowy Muranów

- Mamy tu bohaterów, którzy są w jakimś stopniu dziwni, niektórzy są wykolejeni, trochę są nieudacznikami, mają różne prozaiczne problemy. W tle jest walka o emancypację czarnoskórych obywateli, jak również zmagania jednego z bohaterów z nałogiem alkoholowym - przybliżała świat postaci książki McCullers pisarka.

Co istotne, losy tych bohaterów żyjących w małym amerykańskim miasteczku "splatają się ze sobą w dziwny sposób". - Na pozór jest to proza o banalności dnia codziennego, problemach zwykłych ludzi, ale jest to też cała masa prawdy o człowieku - podkreślała Beata Chomątowska. Jak dodała, historie McCullers przypominają "krótsze formy mistrza lakonicznych opowiadań Raymonda Carvera, w których na pozór nic się nie dzieje, ale które przejmują grozą i pokazują całokształt ludzkiej kondycji".

Wśród pozostałych rekomendacji Beaty Chomątowskiej znajdują się również: opowiadania nowojorskie Henry'ego Jamesa, wystawa prac Kojiego Kamojiego w Zachęcie, warszawski Instytut Awangardy czy książka Toma Dyckhoffa "Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku".

***

Gość: Beata Chomątowska (pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów)

Data emisji: 6-11.2018

Godzina emisji: 8.00

Materiały zostały opublikowane w audycji "Poranek Dwójki".  

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Obara: to ewidentny przykład raju na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 14:51
- Delhi Jazz Festiwal to był ten pierwszy moment, kiedy pojawiłem się w Indiach i zobaczyłem magię, która mnie uwiodła i sprowadzała do tego kraju już wiele razy - mówił w Dwójce ceniony saksofonista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To wciąga". Anna Lubańska poleca kryminały Wojciecha Chmielarza

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 10:00
- Moim zdaniem cykl o kapitanie Mortce jest naprawdę bardzo miłym wakacyjnym oderwaniem się od codzienności - rekomendowała w "Poranku Dwójki" znakomita mezzosopranistka książki Wojciecha Chmielarza.
rozwiń zwiń