X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Herman: ten dramat to piękna historia miłosna

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 10:00
- To opowieść o miłości gorzkiej, dojrzałej. Wstrząsnęło mną to bardzo - opowiadała w Dwójce aktorka o sztuce "Uciekła mi przepióreczka". Dramat Żeromskiego będzie kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".
Audio
  • Katarzyna Herman o spektaklu "Uciekła mi przepióreczka" (Poranek Dwójki)

- Smugoniowa, bohaterka sztuki, ma długą scenę spotkania z profesorem, którego pokochała. Ona przez rok czekała, przez rok się w tym uczuciu krzepła - mówiła Katarzyna Herman o jednym z głównych wątków dramatu "Uciekła mi przepióreczka".

Jaki inny wątek sztuki może wydawać się dziś "trochę obcy"? W jaką rolę w tym spektaklu wcieli się Katarzyna Herman? W rozmowie również m.in. o specyfice cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia" (połączenie żywego teatru z formą słuchowiska).

"Uciekła mi przepióreczka" Stefana Żeromskiego już w niedzielę (28.10) o godz. 12.00 w Teatrze Polskim w Warszawie i na antenie radiowej Dwójki. Transmisja wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl

Zobacz więcej>>>

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Katarzyna Herman (aktorka)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uciekła mi przepióreczka". Prof. Barbara Osterloff: Żeromski porusza tu wątki ważne po 1918 r.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 18:43
- Bardzo mocno wpisana w ten utwór jest idea regionalizmu. Podobnie jak teza kształcenia społeczeństwa od podstaw, jego przemiany, i też pytanie o obywatelskość - mówiła w Dwójce histotryczka teatru o ostatnim dramacie Stefana Żeromskiego pt. "Uciekła mi przepióreczka".
rozwiń zwiń