Katarzyna Herman: ten dramat to piękna historia miłosna

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 10:00
- To opowieść o miłości gorzkiej, dojrzałej. Wstrząsnęło mną to bardzo - opowiadała w Dwójce aktorka o sztuce "Uciekła mi przepióreczka". Dramat Żeromskiego będzie kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".
Audio
  • Katarzyna Herman o spektaklu "Uciekła mi przepióreczka" (Poranek Dwójki)

- Smugoniowa, bohaterka sztuki, ma długą scenę spotkania z profesorem, którego pokochała. Ona przez rok czekała, przez rok się w tym uczuciu krzepła - mówiła Katarzyna Herman o jednym z głównych wątków dramatu "Uciekła mi przepióreczka".

Jaki inny wątek sztuki może wydawać się dziś "trochę obcy"? W jaką rolę w tym spektaklu wcieli się Katarzyna Herman? W rozmowie również m.in. o specyfice cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia" (połączenie żywego teatru z formą słuchowiska).

"Uciekła mi przepióreczka" Stefana Żeromskiego już w niedzielę (28.10) o godz. 12.00 w Teatrze Polskim w Warszawie i na antenie radiowej Dwójki. Transmisja wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl

Zobacz więcej>>>

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Katarzyna Herman (aktorka)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/mko

Czytaj także

"Uciekła mi przepióreczka". Prof. Barbara Osterloff: Żeromski porusza tu wątki ważne po 1918 r.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 18:43
- Bardzo mocno wpisana w ten utwór jest idea regionalizmu. Podobnie jak teza kształcenia społeczeństwa od podstaw, jego przemiany, i też pytanie o obywatelskość - mówiła w Dwójce histotryczka teatru o ostatnim dramacie Stefana Żeromskiego pt. "Uciekła mi przepióreczka".
rozwiń zwiń