X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Uciekła mi przepióreczka". Komedia i rzeczy trudne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 12:11
- O rzeczach, które są najbardziej bolesne, możemy opowiadać również w sposób lekki, wręcz komediowy. Komiczność nie jest tutaj grubo ciosaną formą - mówił o swoim odczytaniu dramatu Żeromskiego Łukasz Lewandowski.
Audio
  • Relacja z próby przedstawienia "Uciekła mi przepióreczka" (Poranek Dwójki)
Uciekła mi przepióreczkaw cyklu Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia. Próba przedstawienia na scenie Teatru Polskiego
"Uciekła mi przepióreczka"w cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". Próba przedstawienia na scenie Teatru Polskiego Foto: Piotr Piorun/PR

Reżyser spektaklu "Uciekła mi przepióreczka", który będzie kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia", tłumaczył również m.in., w jaki sposób pokaże ten dramat, by jego niewspółczesna forma nie przesłaniała zawartych w nim historii i idei. By opowieść Żeromskiego była bliska naszym czasom.

Katarzyna Herman: ten dramat to piękna historia miłosna>>>

"Uciekła mi przepióreczka" Stefana Żeromskiego już w niedzielę (28.10) o godz. 12.00 w Teatrze Polskim w Warszawie i na antenie radiowej Dwójki. Transmisja wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl

Zobacz więcej>>>

***

Przygotowała: Anna Sieradzan

Gość: Łukasz Lewandowski (aktor, reżyser)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uciekła mi przepióreczka". Prof. Barbara Osterloff: Żeromski porusza tu wątki ważne po 1918 r.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 18:43
- Bardzo mocno wpisana w ten utwór jest idea regionalizmu. Podobnie jak teza kształcenia społeczeństwa od podstaw, jego przemiany, i też pytanie o obywatelskość - mówiła w Dwójce histotryczka teatru o ostatnim dramacie Stefana Żeromskiego pt. "Uciekła mi przepióreczka".
rozwiń zwiń