X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz Przybylski: "Percussion Works" to wyimaginowane brzmienie antyku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 12:12
- Inspiruje mnie dawna historia, ponieważ nie mamy z tamtego okresu wielu zabytków muzycznych, a jeśli już to są one szczątkowe. Poprzez tą płytę mogę stworzyć moją wyimaginowaną brzmieniowość tamtego okresu i jest to dla mnie bardzo inspirujące - mówił w Dwójce Dariusz Przybylski, kompozytor.
Audio
  • Dariusz Przybylski o płycie "Percussion Works" (Poranek Dwójki)

Gyan Riley 1200.jpg
Gyan Riley: ojciec powiedział, że oryginalność nie jest ważna

Płyta "Dariusz Przybylski. Percussion Works" to wspólne dzieło gościa Dwójki i perkusisty Leszka Lorenta. W pięciu utworach perkusyjnych, które znalazły się na albumie odnajdziemy nawiązania do antycznej Grecji oraz mistyki i rytuałów starożytnych społeczeństw. - To dosyć dawne dla mnie kompozycje, bo z lat 2005-2011. Współpracowałem wtedy bardzo dużo, podczas studiów kompozytorskich, z Leszkiem Lorentem i to właśnie on zaraził mnie swoją pasją do perkusji. Większość z tych utworów została skomponowana dla niego - tłumaczył Dariusz Przybylski.

Jak zdradził kompozytor, na płycie słychać instrumenty, które zostały skonstruowane przez Leszka Lorenta specjalnie na tę okazję. Jak się one nazywają? Ile instrumentów perkusyjnych wykorzystano podczas nagrywania płyty? Który utwór Dariusz Przybylskiego zabrzmi podczas jednego z zagranicznych koncertów w ramach projektu "100 na 100. Muzyczne dekady wolności". O tym w nagraniu audycji.

Album "Dariusz Przybylski. Percussion Works" ukazał się nakładem wydawnictwa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - Chopin University Press przy finansowym wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronem medialnym płyty jest Dwójka.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Przybylski (kompozytor, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Gusnar: saksofon to nie tylko jazz

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:06
- Nazwa mojej najnowszej płyty wzięła się stąd, że saksofon to instrument, który znakomicie komponuje się w utworach przeznaczonych dla małych składów instrumentalnych, ale znajduje też zastosowanie jako instrument solowy w orkiestrach - mówił Dwójce muzyk.
rozwiń zwiń