"Jeden z nas". Filmowy esej o Krzysztofie Zaleskim

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 09:00
- Chciałbym, żeby ten dokument miał formę potarganą, żeby nie był linearną opowieścią, ale raczej zbiorem rozdziałów podzielonych na problemy - mówił w Dwójce reżyser Andrzej Titkow, który tworzy film o wybitnym aktorze, scenarzyście i byłym dyrektorze Dwójki.
Audio
  • "Jeden z nas". Filmowy esej o Krzysztofie Zaleskim (Poranek Dwójki)

Tytuł filmu "Jeden z nas" sugeruje już pewien portret, jaki twórca chce nakreślić w swoim dokumencie. - Chciałem w ten sposób podkreślić, że przy wszystkich swoich umiejętnościach Krzysztof Zaleski był zwykłym człowiekiem, który umiał się kontaktować z ludźmi i miał wielu przyjaciół nie tylko w sferach artystycznych. W ten sposób chciałem, żeby ten film miał pieczęć intymności - wyjaśniał Andrzej Titkow.

Krzysztof Zaleski 1200.jpg
Krzysztof Zaleski. Wspomnienia byłego dyrektora Dwójki

Gość "Poranka Dwójki" dodał, że poprzez opowieść o Krzysztofie Zaleskim będzie chciał też opowiedzieć o pewnej generacji, która działając w różnych dziedzinach, miała poczucie wspólnej misji. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Inicjatorem powstania filmu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, który obecnie prowadzi zbiórkę środków na realizację tego dokumentu.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Andrzej Titkow (reżyser)

Data emisji: 13.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Czytaj także

Przyjaciele o Krzysztofie Zaleskim

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 09:20
3 września 70. urodziny obchodziłby wybitny reżyser, a także aktor filmowy i dyrektor Dwójki. W audycji "Zapiski ze współczesności" wspominaliśmy tę niezwykłą postać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Englert: jedyną wadą Krzysztofa Zaleskiego była niecierpliwość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 18:00
- Był człowiekiem teatru bardzo skrupulatnym. Tak długo oglądał swoje przedstawienie i tak długo je poprawiał, że w końcu zaczynał je skracać, bo tracił cierpliwość do dalszych zmian – mówił w Dwójce znany reżyser.
rozwiń zwiń