Piotr Kostrzewa: trwa renesans jazzowych big-bandów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:34
- Wrażenie robią aparat wykonawczy czy moc dźwięku. W przypadku mojego zespołu zwraca uwagę radość z grania i ten ruch, który się na scenie odbywa - mówił Piotr Kostrzewa, założyciel m.in. big-bandu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, o przyczynach zainteresowania słuchaczy dużymi zespołami jazzowymi.
Audio
  • Z Piotrem Kostrzewą rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Jak wspominał Piotr Kostrzewa, dawnej muzyka jazzowa była niczym powiew wolności. - Dzisiaj to jest wejście w inny świat, gdzie - w porównaniu z klasycznymi ramami wykonawczymi - dużo więcej można - podkreślał. Jak opowiadał, dla młodych muzyków improwizacja to coś odkrywczego. - Niektórzy nawet nie wiedzą, że ich stać na takie dźwięki…

Piotr Kostrzewa i Big Band w "Five o'clock">>>

Co jeszcze młodych artystów przyciąga do zespołów jazzowych? Jak wygląda skład big-bandu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i jakie wykonuje najczęściej utwory? - Wyszliśmy od muzyki poważnej. Moje przekonanie było takie, że nie będziemy się ścigać z jazzmanami, bo nie o to chodzi. Później zaczęliśmy sięgać po repertuar nieco inny - tłumaczył Piotr Kostrzewa, który zapraszał również na koncert Chopin University Big Band z cyklu "Goście Big Bandu"(16.01).

***

Tytuł audycji: Paweł Siwek

Gość audycji: Piotr Kostrzewa (perkusista i założyciel znanych i nagradzanych zespołów młodzieżowych)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko


Czytaj także

Piotr Kostrzewa i Big Band w "Five o'clock"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 18:15
Przypominamy spotkanie z członkami Big Bandu warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Nagranie wideo!
rozwiń zwiń