Polskie Radio
Section05
big band

Grzegorz Nagórski: walczymy o dalszą działalność Big Bandu Śląskiego

Transformacja niezbyt uprzejmie obeszła się z big bandami nad Wisłą. Przez lata nie udało się stworzyć etatowego zespołu, aż do 2020 roku. Wówczas powstał Big Band Śląski, nadzieja dla całego środowiska i publiczności. Niestety dziś temu zespołowi grozi rozwiązanie. O tej sprawie dziś w "Jazzowej rozmowie" opowiada gość Andrzeja Zielińskiego - Grzegorz Nagórski, prowadzący od trzech lat Big Band Śląski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Zieliński Jazz big band

"A Wide Spectrum" - stylistycznie różnorodny debiut Big Bandu Śląskiego

- Muszę powiedzieć, że spektrum moich zainteresowań jest dość szerokie. W związku z tym może miałem trochę wpływ na repertuar, który pojawił się na płycie. Na pewno jest on zróżnicowany. Tytuł "A Wide Spectrum" dotyczy troszeczkę tej różnorodności stylistycznej - mówił w "Poranku Dwójki" Grzegorz Nagórski, szef artystyczny orkiestry Big Band Śląski.
Zobacz więcej na temat:  Jazz płyta Roch Siciński big band Dwójka MUZYKA Śląsk

PR24 "Nie jest krystaliczny, a ludzki". Krzysztof Godlewski o Franku Sinatrze

- Frank Sinatra jest bardzo fajnym odnośnikiem dla każdego widza dlatego, że nikt nie powątpiewa w jego wyjątkowość i w to, że był wybitnym artystą, którego bardzo ciężko odtwarzać. Jest o tyle wyjątkową osobą, że nie jest krystaliczny, a ludzki - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 aktor Krzysztof Godlewski. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Godlewski TEATR MUZYKA Frank Sinatra Polskie Radio 24 big band Uniwersytet Warszawski aktorstwo aktor reżyser spektakl KULTURA Maja Kluczyńska

Muzyka z "07 zgłoś się" w brawurowej aranżacji. Łukasz Zagrobelny sięga po klasyk

Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki. 
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Zagrobelny Zbigniew Zegler big band muzyka filmowa Cinema Boogie Chopin University Big Band