X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cztery wielkie słowa Marka Edelmana

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:00
- W roku poświęconym Markowi Edelmanowi chcemy rozmawiać nie tylko o jego biografii, która jest fascynująca, ale o tym, co do nas mówił - podkreślała Joanna Podolska-Płocka, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
Audio
  • Joanna Podolska-Płocka o łódzkim roku Marka Edelmana (Poranek Dwójki)
Marek Edelman pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie
Marek Edelman pod pomnikiem Bohaterów Getta w WarszawieFoto: Paweł Kula/PAP

W tym roku mija setna rocznica urodzin oraz dziesiąta rocznica śmierci legendarnego przywódcy powstania w getcie warszawskim, działacza społeczno-politycznego i lekarza. Stąd 2019 został ustanowiony w Łodzi Rokiem Marka Edelmana.

- Podzieliliśmy ten rok na etapy - tłumaczyła Joanna Podolska, przywołując idee istotne dla wielkiego łodzianina. - Marek Edelman mówił, że życie jest najważniejsze. A jeśli jest życie, to jest i wolność, i trzeba stawać w obronie tych, którzy o nią walczą - opowiadała Joanna Podolska o dwóch pierwszych "wielkich tematach" Edelmana. Jak zaznaczała, to, co mówił Edelman, jest "absolutne spójne z tym, co robił w życiu". - Brał udział w pomocy humanitarnej w Sarajewie, w Kosowie. Podkreślał zawsze, że nie wolno być obojętnym, że trzeba być zaangażowanym.

Jakie inne idee będą przyświecały łódzkiemu rokowi Marka Edelmana? Jakie konkretne wydarzenia związane z upamiętnieniem życia i działalności Edelmana zaplanowano? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Paweł Siwek

Gość audycji: Joanna Podolska-Płocka (dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi)

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznane zapiski Edelmana o getcie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 11:00
- Zaskoczyło mnie, że takie zapiski w ogóle istnieją, bo myślałam, że wszystko, co powiedział, zostało już opublikowane, ale też zdziwił mnie nieco inny obraz Marka Edelmana - o książce "Nieznane zapiski o getcie warszawskim" mówiła w Dwójce jej współautorka Martyna Rusiniak-Karwat.
rozwiń zwiń