"Hedda Gabler". Dramat Ibsena na deskach Teatru Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 15:26
- Ibsen w jakiś sposób wyprzedził tym tekstem dramaturgię swoich czasów. Myślę, że to z powodu niezwykle śmiałego połączenia tonacji tragicznej z tonacją komediową, prawie że groteskową - mówił w Dwójce reżyser Kuba Kowalski.
Audio
  • Kuba Kowalski o reżyserowanym przez siebie spektaklu "Hedda Gabler" w Teatrze Narodowym (Poranek Dwójki)

W Teatrze Narodowym trwają próby przed premierą Heddy Gabler. Dramat Henryka Ibsena, napisany pod koniec XIX wieku, jest aktualny współcześnie - jest tragicznym i zarazem ironicznym tekstem o opresji mieszczańskich konwenansów, wolności osobistej, społecznym i rodzinnym zakłamaniu oraz desperackich próbach wykroczenia poza codzienność.

Dla Kuby Kowalskiego będzie to reżyserski debiut w tym prestiżowym miejscu na mapie polskiego teatru. Jak się czuje przed premierą? O czym opowiada przygotowana przez niego inscenizacja jednego z najważniejszych dramatów przełomu XIX i XX wieku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Kuba Kowalski (reżyser)

Data emisji: 8.05.2019

Godzina emisji: 8.30

pg

Czytaj także

"Wania, Sonia, Masza i Spike". Amerykańska sztuka jak z Czechowa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:34
- Christopher Durang, autor tego dramatu, mówi, że wrzucił tematy i postaci z Czechowa do amerykańskiego blendera, wymieszał je i wyskoczyła mu sztuka - powiedział w Dwójce Maciej Kowalewski, reżyser spektaklu przygotowywanego w warszawskim Teatrze Polonia.
rozwiń zwiń