X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wania, Sonia, Masza i Spike". Amerykańska sztuka jak z Czechowa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:34
- Christopher Durang, autor tego dramatu, mówi, że wrzucił tematy i postaci z Czechowa do amerykańskiego blendera, wymieszał je i wyskoczyła mu sztuka - powiedział w Dwójce Maciej Kowalewski, reżyser spektaklu przygotowywanego w warszawskim Teatrze Polonia.
Audio
  • Reżyser Maciej Kowalewski przed premierą spektaklu "Wania, Sonia, Masza i Spike" w Teatrze Polonia (Poranek Dwójki)

"Wania, Sonia, Masza i Spike" to współczesny amerykański tekst, który nawiązuje do twórczości rosyjskiego dramaturga Antona Czechowa. - Rzeczywiście, te motywy i imiona postaci wzięte są z jego największych sztuk, czyli z "Wiśniowego sadu", "Wujaszka Wani", "Mewy" czy "Trzech sióstr". Akcja sztuki Duranga dzieje się na amerykańskiej prowincji. Jest bardzo o rodzinie, ale również o współczesności, o kulturze, o teatrze; sentymentalno-gorzko-śmieszna w sosie czechowowskim - tłumaczył Maciej Kowalewski.

Polska prapramiera spektaklu odbędzie się 15 grudnia w Teatrze Polonia. Kogo będzie można zobaczyć na scenie? Czy wpływ na pracę nad inscenizacją ma to, że Maciej Kowalewski sam również jest aktorem? Jaką przyszłość świata wieszczy sztuka "Wania, Sonia, Masza i Spike"? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Maciej Kowalewski (aktor, reżyser, dramatopisarz, scenarzysta)

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Basiński: Mumio z Przyborą łączy czułość do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:00
- Tak jak Kabaret Starszych Panów, pochylamy się nad słabością ludzi, nad ich wadami i znajdujemy w tym piękno - o spektaklu "Przybora na 102" opowiadał w "Poranku Dwójki" współtwórca zespołu Mumio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Łysak: feminizacja jako nowy sposób myślenia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:03
- Hasło, które przyświeca tegorocznemu Forum Przyszłości Kultury: "Feminizm! Nie faszyzm", nie do końca odnosi się do tylko do sytuacji kobiet czy dyskusji o roli kobiety - podkreślał Paweł Łysak, opowiadając o głównej idei warszawskiego spotkania.
rozwiń zwiń