Sebastian Cybulski: dzięki łódzkiej Filmówce zakochałem się w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 12:15
- Jako dziecko wylądowałem w programie telewizyjnym Tik-Tak. I to wywarło na mnie wrażenie, później chciałem zdawać do łódzkiej Filmówki - opowiadał o swojej drodze do aktorstwa Sebastian Cybulski.
Audio
  • Z aktorem Sebastianem Cybulskim rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Sebastian Cybulski
Sebastian CybulskiFoto: PR

Jak przyznał w Dwójce Sebastian Cybulski, na początku myślał o "atrakcyjności świata filmowego, całej tej otoczce, zamęcie, zamieszaniu związanym z planem". Jednak w łódzkiej Filmówce odkrył dla siebie teatr, jego magię. - Reflektory na scenie wycinają rzeczywistość, scena to inny świat, równoległa rzeczywistość - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której również m.in. o spektaklu przygotowanym przez Teatr WARSawy na podstawie głośnej powieści Henryka Worcella "Zaklęte rewiry" czy o twórczości Petra Zelenki.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Sebastian Cybulski (aktor)

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edyta Jungowska: Gombrowicza można czytać łatwo i dowcipnie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 11:50
- "Ferdydurke" uważana jest często za bardzo trudną literaturę. Wcale nie musi tak być. Warto sięgnąć po audiobook, bo Piotr Fronczewski czytający po mistrzowsku powieść Witolda Gombrowicza sprawia, że jest to pełna humoru, świetna i zabawna historia. Taka, jaką pisarz nam zostawił – mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Rybicka o nowej wersji "Romea i Julii"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 11:31
Aktorka opowiadała w "Poranku Dwójki" o najnowszej premierze Teatru Studio – słynnym dramacie Szekspira w reżyserii Michała Zadary.
rozwiń zwiń