X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłość pod włos na ekranie w FINA

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 11:07
- Temat miłości w kinie jest bardzo wyeksploatowany, my staraliśmy się go pokazać w mniej koturnowy sposób - Jan Błaszczak mówił w Dwójce o cyklu "Wieczne lato", prezentowanym w wakacyjne środy przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.
Audio
  • Jan Błaszczak o cyklu filmowym "Wieczne lato" organizowanym przez Filmowy Instytut Narodowo-Audiowizualny (Poranek Dwójki)

Filmy pokazujące tematykę miłosną, to niekoniecznie muszą być komedie romantyczne. - Takie filmy trafiają na ekrany polskich kin w połowie grudnia i trudno się od nich uwolnić. My pokazujemy szeroki przekrój niezależnej komedii romantycznej, opowiadającej trochę w inny sposób o jednym z największych tematów światowego kina - podkreśla Jan Błaszczak i dodaje, że wybrane zostały te produkcje, które weszły do kanonu klasyki światowego kina.

Czwartki zostały poświęcone koncertom i filmom muzyczny. - Od lat tworzymy i rejestrujemy koncerty w naszej siedzibie, te występy można bezpłatnie oglądać na stronie Ninateka.pl. Nie chcieliśmy rezygnować na trzy miesiące z organizowania koncertów, więc postanowiliśmy wpleść je w program, zwłaszcza, że one jakoś rezonują z filmami, które będziemy pokazywać na naszym dziedzińcu - mówi Jan Błaszczak.

W piątki można obejrzeć kino przygodowe. - Pokażemy zarówno klasyczne hollywoodzkie produkcje, jak i filmy, gdzie ta przygoda rozwija się w zupełnie innym tempie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. o tym, jakie filmy zobaczymy w cyklu "Wieczne lato", co oznacza "silent cinema", a także jakie zespoły wystąpią na dziedzińcu FINA.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Jan Błaszczak (Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Człowiek, który zabił Don Kichota". Marzenie Terry'ego Gilliama

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:33
- Ten film jest wyrazem wolności reżysera. Terry Gilliam powiedział w Cannes, że czuje wielką ulgę, bo wreszcie zrealizował swój dawny pomysł. Lepiej lub gorzej, ale po raz pierwszy nie wie, jakim filmem się teraz zajmie - mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Bugajski: "Przesłuchanie" to historia walki o duszę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:00
- O zrobieniu takiego filmu marzyłem od wielu lat i kiedy powstała Solidarność poczułem, że nadszedł czas, by wziąć się do roboty. Postanowiłem opowiedzieć historię zwykłego człowieka żyjącego na marginesie wydarzeń politycznych, który dostaje się w tryby komunistycznej bezpieki - opowiadał w Dwójce wybitny reżyser filmowy.
rozwiń zwiń