Animacja rozszerza nasze horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 09:00
- ANIMATOR jest nie tylko najważniejszym festiwalem animacji w Polsce, ale jedynym, który ma ten przywilej, że nominuje do Oskara. Jest to największa impreza tego typu w centralno-wschodniej części Europy - mówi Marcin Giżycki, dyrektor poznańskiego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.
Audio
  • Marcin Giżycki i Olga Sokal o Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR (Poranek Dwójki)
Plakat 12. Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR
Plakat 12. Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATORFoto: Materiał promocyjny

Na festiwalu zaprezentowane zostaną nie tylko prace z Polski, ale też z różnych zakątków świata, także egzotycznych, takich jak Kuwejt, Kostaryka, Martynika. - Animacja stała się znacznie bardziej zróżnicowanym środkiem wypowiedzi, niż kiedy filmów się robiło mniej, w dodatku głównie na taśmie filmowej. Te bardziej egzotyczne kinematografie przedstawiają rzeczywistość krajów, z których pochodzą. To rozszerza nasze horyzonty - dodaje Marcin Giżycki.

- Artyści komentują rzeczywistość, a więc temat przyszłości Ziemi jest mocno odczuwalny w tych produkcjach - mówi Olga Sokal, rzeczniczka prasowa festiwalu. Organizatorzy podkreślają również, że pojawią się filmy zabawne oraz blok filmów kobiecych.

12. Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR startuje już 5 lipca i potrwa do czwartku 11 lipca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. o gościach festiwalu, roli kobiet w rozwoju animacji, a także wydarzeniach towarzyszących.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Marcin Giżycki (dyrektor poznańskiego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR) i Olga Sokal (rzeczniczka prasowa festiwalu)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieczyński: polskie kino musi być obecne nie tylko na festiwalach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:00
- Zależy nam, by polskie filmy były oglądane nie tylko przez wąskie grono uczestników festiwali, ale żeby trafiły do internetu i kin w innych krajach - o planach Rady PISF mówił w Dwójce jej nowy członek Rafał Wieczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość pod włos na ekranie w FINA

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 11:07
- Temat miłości w kinie jest bardzo wyeksploatowany, my staraliśmy się go pokazać w mniej koturnowy sposób - Jan Błaszczak mówił w Dwójce o cyklu "Wieczne lato", prezentowanym w wakacyjne środy przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.
rozwiń zwiń