X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Animacja rozszerza nasze horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 09:00
- ANIMATOR jest nie tylko najważniejszym festiwalem animacji w Polsce, ale jedynym, który ma ten przywilej, że nominuje do Oskara. Jest to największa impreza tego typu w centralno-wschodniej części Europy - mówi Marcin Giżycki, dyrektor poznańskiego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.
Audio
  • Marcin Giżycki i Olga Sokal o Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR (Poranek Dwójki)
Plakat 12. Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR
Plakat 12. Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATORFoto: Materiał promocyjny

Na festiwalu zaprezentowane zostaną nie tylko prace z Polski, ale też z różnych zakątków świata, także egzotycznych, takich jak Kuwejt, Kostaryka, Martynika. - Animacja stała się znacznie bardziej zróżnicowanym środkiem wypowiedzi, niż kiedy filmów się robiło mniej, w dodatku głównie na taśmie filmowej. Te bardziej egzotyczne kinematografie przedstawiają rzeczywistość krajów, z których pochodzą. To rozszerza nasze horyzonty - dodaje Marcin Giżycki.

- Artyści komentują rzeczywistość, a więc temat przyszłości Ziemi jest mocno odczuwalny w tych produkcjach - mówi Olga Sokal, rzeczniczka prasowa festiwalu. Organizatorzy podkreślają również, że pojawią się filmy zabawne oraz blok filmów kobiecych.

12. Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR startuje już 5 lipca i potrwa do czwartku 11 lipca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. o gościach festiwalu, roli kobiet w rozwoju animacji, a także wydarzeniach towarzyszących.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Marcin Giżycki (dyrektor poznańskiego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR) i Olga Sokal (rzeczniczka prasowa festiwalu)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieczyński: polskie kino musi być obecne nie tylko na festiwalach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:00
- Zależy nam, by polskie filmy były oglądane nie tylko przez wąskie grono uczestników festiwali, ale żeby trafiły do internetu i kin w innych krajach - o planach Rady PISF mówił w Dwójce jej nowy członek Rafał Wieczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość pod włos na ekranie w FINA

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 11:07
- Temat miłości w kinie jest bardzo wyeksploatowany, my staraliśmy się go pokazać w mniej koturnowy sposób - Jan Błaszczak mówił w Dwójce o cyklu "Wieczne lato", prezentowanym w wakacyjne środy przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.
rozwiń zwiń