X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Hen. Scenarzysta

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:33
W "Poranku Dwójki" gościem będzie Monika Wasowska, z którą porozmawiamy o szczególnym wydarzeniu, poświęconemu polskiemu pisarzowi, ale i twórcy scenografii, który w 2016 roku został laureatem Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Józef Hen
Józef HenFoto: Shutterstock/Darek Warczakoski

"Krzyż Walecznych" (1958), debiutancki film Kazimierza Kutza, będący adaptacją opowiadań Hena o II wojnie światowej i jej następstwach, ukazanych jednak zupełnie odmiennie od romantycznej maniery polskiej szkoły filmowej spod znaku "Popiołu i diamentu",  "Kwiecień" w reż. Witolda Lesiewicza (1961), czyli filmowa adaptacja powieści wojennej Józefa Hena, opowiadająca o dylematach dowódców II Armii WP podczas ostatnich dni wojny, "Życie Kamila Kuranta" pokazujący losy młodego bohatera (w tej roli debiutujący na ekranie czternastoletni Olaf Lubaszenko) na tle wstydliwego oblicza epoki: biedy, która prowadzi do chorób i niemoralnych wyborów. To tylko niektóre obrazy, które powstały z inspiracji twórczością Józefa Hena i które zostaną zaprezentowane w ramach wyjątkowego wydarzenia: "Scenarzysta Józef Hen". W ramach tego cyklu w kinie Iluzjon widzowie zobaczą filmy oraz spektakle teatralne. Pokazy poprowadzi Monika Wasowska, a każda z projekcji będzie wyjątkową szansą spotkania się z Józefem Henem! O tym wyjątkowym wydarzeniu opowie w Poranku Dwójki Monika Wasowska (transmisja wideo).


Ponadto w audycji:

  • w cyklu Jazzowa Rozmowa Andrzej Zieliński przeprowadza wywiad z Wiesławem Pieregorólką o koncertach i reaktywacji zespołu Big Collective Band;
  • wywiad z Robem Royem Reindorf z Ghany - muzykiem, który powraca po ponad trzydziestu latach z pierwszą trasą po Europie;
  • spotkanie z Fundacją "Wielozmysły", która  skupia się na włączaniu osób niewidomych i niedowidzących w odbiór oraz tworzenie sztuki. Do końca sierpnia w podwarszawskich miejscowościach odbywają się warsztaty umożliwiające wizyty po galerii, 20-22 września Fundacja obecna będzie na Warsaw Gallery Weekend.

"Poranku Dwójki" również stałe elementy programu - konkursy "Płyta tygodnia" oraz "Pocztówka z wakacji".

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (23.08) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

am

Zobacz więcej na temat: Józef Hen Monika Wasowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Hen: nie spodziewałem się, że tworzę książkę

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 10:30
- Po prostu gdy czytałem coś albo nie mogłem spać, przychodziła mi myśl do głowy, a ja zawsze mam notes koło łóżka i długopis i notuję to - mówił w Dwójce obchodzący 95. urodziny pisarz, który właśnie opublikował kolejny tom dziennika pt. "Ja, deprawator".
rozwiń zwiń