X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 10:54
- Generał Maczek przez całą swoją karierę wojskową dążył do stworzenia mobilnej, dysponującej dużą siłą jednostki. Ta wystawa chce przypomnieć go jako wybitnego generała, który świetnie dowodził – mówił w Dwójce dyrektor Muzeum Historii Polski.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Historii Robert Kostro mówi o wystawie "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze". (PR, 2.09.2019)

serwis specjalny.PNG
Polscy żołnierze na frontach II wojny światowej. Serwis specjalny

Od 3 do 28 września przy ulicy Krakowskie Przedmieście 66 będzie można zobaczyć plenerową wystawę zatytułowaną "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze" poświęconą niezwykłemu dowódcy 1 Dywizji Pancernej. Znajdą się na niej niepublikowane do tej pory zdjęcia i fragmenty nieznanych kronik filmowych. Na ekspozycji, która mieści się w pawilonie przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zobaczymy także, jak wyglądało życie codzienne na froncie i w koszarach: co żołnierze jedli, jak spędzali wolny czas, jak sobie radzili ze wszechobecną śmiercią i tęsknotą za pozostawioną w kraju rodziną. - Są tam również materiały multimedialne, czyli fragmenty filmowe i audio. To wystawa bezpłatna, plenerowa, więc można zwiedzać ją już dziś - zachęcał Robert Kostro.

Gość Dwójki opowiadał, że pomysł stworzenia wystawy narodził się kilka lat temu, podczas pomocy Muzeum im. gen. Maczka w Bredzie w przygotowaniu ekspozycji, która została poświęcona właśnie 1 Dywizji Pancernej. - Kiedy zaczęliśmy prace, to wychodziły różne rzeczy. Rozpoczęliśmy prace nad filmem dokumentalnym, nad rysunkami Mariana Walentynowicza. Wymyśliliśmy też wystawę mobilną, którą chcemy pokazać w Holandii i w Polsce - mówił dyrektor Muzeum Historii Polski.

Jak generałowi Maczkowi udało się stworzyć tak silną dywizję? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 2.09.2019

Godzina emisji: 8.30

am/pg

Plakat wystawy "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze" Plakat wystawy "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze"
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Ściany Totalitaryzmów. Polska 1939-1945"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 10:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z dr. Pawłem Błażewiczem z Wydziału Edukacji Historycznej IPN, który opowiadał o niezwykłej ekspozycji, przygotowanej w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń