X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa "Ściany Totalitaryzmów. Polska 1939-1945"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 10:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z dr. Pawłem Błażewiczem z Wydziału Edukacji Historycznej IPN, który opowiadał o niezwykłej ekspozycji, przygotowanej w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Audio
  • Dr Paweł Błażewicz o wystawie "Ściany Totalitaryzmów. Polska 1939-1945"

Wystawa ma formę instalacji inspirowanej ścianami z filmu "Niezwyciężeni" – animowanej produkcji IPN, docenionej na świecie za nieszablonowe podejście do polskiej historii. Porusza ona temat dwóch totalitaryzmów: Rzeszy Niemieckiej oraz Rosji Sowieckiej. Osią narracji jest wybuch II wojny światowej, jego tragiczne konsekwencje oraz walka Polaków o wolność z dwoma okupantami. - Naszymi sąsiadami były dwa totalitarne agresywne państwa: narodowosocjalistyczne Niemcy pod kierunkiem Hitlera i komunistyczna Rosja pod władzą Stalina i jego elity komunistycznej. Te dwa totalitarne państwa chciały podzielić pomiędzy sobą Europę i świat - mówił dr Paweł Błażewicz.

Na wystawie znajdą się również cytaty ze wspomnień z czasów wojny i fotografie odwołujące się do życia codziennego podczas okupacji, naznaczonego represjami i zbrodniami. 

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: dr Paweł Błażewicz (historyk z Wydziału Edukacji Historycznej IPN)

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Honorata Zapaśnik: kończy się złota era reporterów wojennych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 12:00
- Coraz mniej stacji telewizyjnych i radiowych jest gotowa wysłać swojego korespondenta na wojnę, bo to kosztowne - mówiła w Dwójce autorka publikacji "Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali​".
rozwiń zwiń