Nagrody Mediów Publicznych. Bolesław Pawica: myślę obrazem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:15
- Kiedy przystępuję do każdego projektu, myślę jak zainscenizować i zilustrować muzykę takimi widokami, które mocno dotrą do każdej osoby - opowiadał w Dwójce scenarzysta, reżyser i producent.
Audio
  • Bolesław Pawica o nominacji do Nagrody Mediów Publicznych 2019 (Poranek Dwójki)
Bolesław Pawica
Bolesław PawicaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2019

Bolesław Pawica został nominowany do tegorocznej Nagrody Mediów Publicznych za "nowatorską działalność reżyserską i produkcję widowisk muzycznych, gal, koncertów oraz programów telewizyjnych budujących narodową wspólnotę kultury, za odkrywczy i unikalny wkład w upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości". Jak podkreśla, ta nominacja jest dla niego szczególnie ważna, ponieważ jest wyróżnieniem za koncert na stulecie niepodległości Polski. - Ten koncert był transmitowany jednocześnie przez pięć stacji telewizyjnych i było mi bardzo miło, że został zauważony przez jurorów. Tym bardziej, że koncert podobał się też widowni - mówił gość Dwójki.

Jakie cechy powinna mieć osoba reżyserująca wydarzenia? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Milena Gąsienica

Gość: Bolesław Pawica (scenarzysta, reżyser, producent, nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "obraz")

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 7.45

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/pg

Czytaj także

Nagrody Polskich Mediów Publicznych 2019

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 17:30
Kapituły wyłonione przez trzy instytucje: Polskie Radio, Telewizję Polską oraz Polską Agencję Prasową ogłaszają zwycięzców Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Nazwiska nagrodzonych twórców poznamy podczas uroczystej gali zorganizowanej przez TVP, PR i PAP, która odbywa się dziś w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń