Polskie Radio
Section05
PAP

Duńska dziewczyna na odbudowie zniszczonej Warszawy. Tajemnicze zdjęcie PAP na licytacji WOŚP

- Nie znamy tożsamości kobiety na zdjęciu. Wiemy, że wykonano je w lipcu 1948 roku w okolicy ul. Marszałkowskiej między Królewską a Świętokrzyską. Był to szczyt prac przy odgruzowaniu tej części stolicy - powiedziała specjalistka z archiwum PAP-FOTO Magdalena Antoszewska o fotografii ofiarowanej przez PAP na licytację WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP 2024 II wojna światowa Warszawa komunizm Dania PAP fotografia

Nowa ustawa medialna. Poseł KO: na jej napisanie potrzebujemy kilku miesięcy

- W ciągu paru tygodni powinniśmy mieć założenia do nowej ustawy medialnej, potem potrzebujemy czasu na pisanie tej ustawy, poprzedzone oczywiście szeroko zakrojonymi konsultacjami społecznymi - powiedział w czwartek przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych poseł Janusz Cichoń (KO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media telewizja publiczna media publiczne TVP Rząd Donalda Tuska Bartłomiej Sienkiewicz Polskie Radio PAP KRRiT Janusz Cichoń

Likwidator Polskiego Radia w liście do pracowników: z punktu widzenia radiowej codzienności nic się nie zmienia

Likwidator Polskiego Radia Paweł Majcher zapewnił pracowników, że decyzja o postawieniu spółki w stan likwidacji "z punktu widzenia radiowej codzienności nic nie zmienia". Wcześniej, decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego, spółki Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polska Agencja Prasowa S.A. zostały postawione w stan likwidacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Radio TVP PAP

Akcja posłów PiS w PAP. Zablokowano wejście do budynku pracownikowi biura informatyki

 - O tym niedopuszczalnym incydencie powiadomiliśmy policję, złożymy także formalne doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na zmuszeniu pracownika PAP do określonego zachowania - poinformował powołany przez nową Radę Nadzorczą PAP prezes Marek Błoński. Jak przekazał, przebywający na parterze siedziby PAP poseł PiS Antoni Macierewicz fizycznie zablokował wejście do budynku pracownikowi biura informatyki i telekomunikacji PAP, uniemożliwiając zmianę pracownika kończącego nocny dyżur.
Zobacz więcej na temat:  PAP Warszawa POLSKA Antoni Macierewicz

"Wzywam do respektowania polskiego porządku prawnego". Prezydent w liście do premiera ws. mediów publicznych

Prezydent Andrzej Duda wezwał premiera Donalda Tuska i ministrów do respektowania polskiego porządku prawnego w związku z dzisiejszymi zmianami w zarządach mediów publicznych. W liście, skierowanym do szefa rządu prezydent wskazał, że Rada Ministrów, składając wobec niego przysięgę, zobowiązała się do wierności Konstytucji i innym prawom.
Zobacz więcej na temat:  PAP Polskie Radio Donald Tusk media POLSKA protest polityka TVP Prawo i Sprawiedliwość telewizja publiczna media publiczne PiS Trybunał Stanu koalicja obywatelska Andrzej Duda prezydent premier

Przed budynkiem TVP na Woronicza odbył się protest. Była to reakcja na decyzję ministra kultury ws. mediów publicznych

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał zarządy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Do tego kilka minut po godzinie 11 wyłączono antenę i portal TVP Info. Przed budynkiem Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie odbył się protest przeciwników zmian w mediach publicznych. Na miejscu obecni byli także zwolennicy zmian, którzy mówili, że przyjechali na miejsce by obserwować manifestacje, lecz w niej nie uczestniczyć. Poniżej przedstawiamy zapis naszej relacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka media publiczne TVP telewizja publiczna Polskie Radio PAP Marek Suski protest media dziennikarstwo Magdalena Biejat Donald Tusk koalicja obywatelska Piotr Andrzejewski Trybunał Stanu

Komunikat MKDiN ws. władz mediów publicznych

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opublikowanym w serwisie X (d. Twitter), szef resortu "jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w spółkach" odwołał prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rady nadzorcze tych spółek. Na ich miejsce powołane zostały nowe zarządy, wyłonione przez nowe rady nadzorcze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka Polskie Radio TVP PAP

Minister rozwoju i technologii Marlena Maląg przestrzega: stoimy przed zamachem na niezależne media

- Nie pozwolimy, aby Polacy nie posiadali dostępu do prawdziwych informacji. W Polskim Radiu i Telewizji Polskiej są one rzetelne, a TVN zakłamywane. Szczególnie niebezpieczne jest to dla młodych ludzi, którzy są chłonni informacji. Musimy stworzyć jeden front w obronie niezależnych polskich mediów - mówiła w Polskim Radiu 24 nowa minister rozwoju i technologii Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media media publiczne Polskie Radio TVP PAP

Wręczono Nagrody Mediów Publicznych 2023. Prof. Maria Pomianowska z nagrodą w kategorii "Muzyka"

W kategoriach: "Muzyka", "Obraz", "Słowo" i "Idea" ogłoszono nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych 2023. Polskie Radio przyznało nagrodę prof. Marii Pomianowskiej za szeroką promocję polskiej muzyki na świecie oraz tworzenie mostów międzykulturowych. 
Zobacz więcej na temat:  literatura konkurs Nagrody Mediów Publicznych 2023 Jarosław Jakubowski Krzysztof Masłoń Filip Zylber Maria Pomianowska telewizja publiczna Polskie Radio PAP telewizja

Nagrody Mediów Publicznych 2023. Nominowani w kategorii: Obraz, Słowo, Idea, Muzyka

Poznaliśmy kapituły i nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych. Jest to idea prowadzona przez Telewizję Polską we współpracy m.in. z Polskim Radiem i Polską Agencją Prasową. Celem jest promowanie myśli budującej polską świadomość, w każdej możliwej formie. Podczas gali, która odbędzie się już dziś (12 listopada), zostaną docenione osoby, które w sposób szczególny przysłużyły się polskiej kulturze. 
Zobacz więcej na temat:  media publiczne media TVP Polskie Radio PAP społeczeństwo W POLSKIM RADIU