Karłowicz i Moniuszko na żywo cyfrowo

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:11
W Poranku Dwójki zaprosimy Państwa na wyjątkowy koncert w wykonaniu Polskiej Orkiestry Młodzieżowej. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego młodzi muzycy wykonają znakomity repertuar nie z tradycyjnego, papierowego wydania, a z tabletów.
Karłowicz i Moniuszko cyfrowo na żywo
Karłowicz i Moniuszko cyfrowo na żywoFoto: Mat. promocyjne

Koncert będzie wyjątkowy z wielu powodów: po pierwsze będzie to koncert największej i jedynej orkiestry dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, czyli Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Po drugie towarzyszyć jej będzie wirtuoz skrzypiec - Janusz Wawrowski, grający na jedynym w Polsce instrumencie Antoniego Stradivariego​. Po trzecie - usłyszymy cenione utwory ważnych kompozytorów polskich XIX i XX wieku - Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza, znajdujące się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, zagrane z najnowocześniejszego sprzętu.

Koncert będzie można usłyszeć na żywo na antenie Programu II Polskiego Radia oraz zobaczyć dzięki live-streamingowi w internecie już 15 listopada o godz. 17:30. O wydarzeniu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego porozmawiamy z Wojciechem Walczakiem - dyrektorem naczelnym YLO o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • rozmowy z operatorami, których filmy pokazywane są w sekcji konkursowej na Festiwalu Energa Camerimage,
  • Mikołaj Poncyliusz o płycie "Light Star Guiding",
  • uroczystość z okazji 100. urodzin Józefa Walaszczyka - najstarszego żyjącego Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata - z udziałem Sprawiedliwych z wielu państw, przedstawicieli władz oraz aktorów z Polski i Izraela​.

Nie zabraknie też konkursów "Płyta tygodnia" oraz "Do 3 razy sztuka", w którym można zdobyć vouchery dla dwóch osób na pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu Metropol w Katowicach, a także książkę i płytę CD.

***

Na Poranek Dwójki w piątek (15.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

am/kk

Czytaj także

Jacek Kowalski na 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 21:00
Któż pamięta o owych pieśniach, niby niewybitnych (a może właśnie wybitnych?), składających się na świat tak zwanej "polskiej muzyki", którą nasi romantyczni przodkowie żyli na co dzień, ciesząc się "nadzieją, że nam wrócą dawne czasy, że nam znowu zajaśnieją Karabele, słuckie pasy"?
rozwiń zwiń