"Home". Muzyczny powrót do domu Hani Rani

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 13:52
Po tęsknocie przyszedł czas na dom. Tak sentymentalnie można opisać dotychczasową twórczość młodej, występującej na prestiżowych scenach Europy, kompozytorki, pianistki dzielącej życie między Warszawą i Berlinem - Hani Rani.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. prasowe

W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o drugim albumie artystki zatytułowanym "Home". To zupełnie odmienna propozycja od debiutanckiej płyty "Mi" powstałej z projektem Tęskno. Hania Rani inspiracje znajduje z muzyce, ale też miejscach, które odwiedza. Dokąd przeniesie nas jej druga płyta? Rozmowa z artystką o godz. 8.30. 

W audycji wybierzemy się też nad morze. W gdyńskim Teatrze Miejskim aktorzy wchodzą ponownie na scenę i razem z twórcami spektaklu "Nastazja wychodzi za mąż" zapraszają publiczność do bezpośredniego spotkania - nie w przestrzeni wirtualnej, ale już w samej siedzibie teatru. O kameralnej sztuce o namiętnościach na podstawie "Idioty" Fiodora Dostojewskiego, a także o tworzeniu spektaklu w nowej pandemicznej rzeczywistości opowiemy w "Poranku Dwójki" tuż po godz. 8.00.

Jak w każdy piątek - Jazzowa Rozmowa i spotkanie z wyjątkowym artystą. W najbliższej audycji Andrzej Zieliński spotka się z Wojciechem Majewskim, by porozmawiać o najnowszej płycie pianisty​ "Przemiana".

Nie zabraknie "Płyty tygodnia", którą jest album Piotra Beczały "Vincero!" oraz konkursu "Do 3 razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w piątek (5.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Zobacz więcej na temat: Poranek Dwójki

Czytaj także

"Ogród Pendereckiego". Miejsce mądrej, dobrej rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:13
- Chodzi o to, aby oddać cześć Krzysztofowi Pendereckiemu, przypominać jego dziedzictwo i spuściznę, ale z drugiej strony stworzyć taką przestrzeń, która będzie dobrym miejscem oddechu w internecie - mówiła o nowym projekcie Instytutu Adama Mickiewicza Barbara Schabowska, dyrektor placówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Sobieszczański: nagroda im. Kieślowskiego to szansa dla scenarzysty

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:07
- Mamy ambicję, żeby opowiedzieć o współczesnej Polsce, o tym jakie są napięcia pomiędzy rodziną a tym, co się dzieje w sferze społecznej, ekonomicznej i gospodarczej - mówił w "Poranku Dwójki" Maciej Sobieszczański, współautor scenariusza "Brother" nagrodzonego na prestiżowym wydarzeniu ScriptTeast Workshops. 
rozwiń zwiń