Gaba Kulka: staraliśmy się odbić od utworów Kraftwerk w oryginale

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 13:19
- Hubert od początku zaproponował, żebyśmy to zrobili jak najprościej i starali się odbić trochę od oryginałów, ponieważ kopiowanie nie ma najmniejszego sensu przy tak nowatorskich i oryginalnych kompozycjach. Staraliśmy się więc jak najbardziej odnieść do akustycznych elementów, ale piosenki były wybierane właściwie naszym muzycznym sercem - mówiła wokalistka przed najbliższą "Domówką z Dwójką".
Gaba Kulka
Gaba KulkaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Posłuchaj
15:11 Poranek Dwójki 18.08.2020 gaba.mp3 Gaba Kulka przed koncertem online w ramach cyklu "Domówka w Dwójce" (Poranek Dwójki)

 

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
Cykl kameralnych koncertów w Dwójce

Co weekend o tej samej porze Program 2 Polskiego Radia organizuje koncerty odbywające się w domach zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów. Najbliższą Domówkę spędzimy w towarzystwie muzyki Kraftwerk. Na tę okazję własne opracowania utworów słynnej niemieckiej grupy przygotowali Gaba Kulka i perkusista Hubert Zemler.

- Jestem miłośniczką Kraftwerk, ale taką trochę drugorzędną. Tak naprawdę tym zespołem zainteresowałam się dopiero wtedy, gdy musiałam się nim zainteresować profesjonalnie. Hubert, druga połowa tego projektu, jest ty pierwszorzędnym fanem. Nie wiem, czy wychowywał się na tym zespole, ale zna go na wylot - podkreślała wokalista.

Występ Gaby Kulki i Huberta Zemlera będzie swojego rodzaju hołdem dla legendarnej grupy. Jej współzałożyciel, Florian Schneider-Esleben, zmarł 21 kwietnia 2020. To z myślą o nim Dwójka zamówiła ten specjalny koncert.

- Przygotowując te utwory na zaproszenie Huberta razem z nim, uświadomiłam sobie, że nawet ci z nas, którzy zespołu Kratwerk nie znają, to tak naprawdę go znają. Jeżeli ktoś słucha muzyki elektronicznej, a szczególnie rozrywkowej muzyki elektronicznej, to dziedzictwo po zespole Kraftwerk gdzieś tam ma zakodowane - tłumaczyła Gaba Kulka.

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" w sobotę (22.08) o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Gaba Kulka (wokalistka, autorka tekstów)

Data emisji: 18.08.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Domówka bez muzycznych granic z duetem Orzechowski & Więcek. [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 20:59
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek - dwa elektryzujące nazwiska młodego pokolenia polskiego jazzu spotkali się na jednej scenie w ramach "Domówki z Dwójką". Obaj artyści udowodnili, że współczesna muzyka jazzowa nie zna granic.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renesansowa Domówka z Coriną Marti i Michałem Gondką [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 19:30
Utwory późnego średniowiecza i przede wszystkim renesansu zabrzmiały w "Domówce z Dwójką" poświęconej twórcom i dziełom muzyki dawnej. Bohaterami koncertu był międzynarodowy duet Corina Marti i Michał Gondko.
rozwiń zwiń