Usłyszeć teatr

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2010 21:37
Kultura dla osób z wadami wzroku i słuchu oraz zaproszenie na "Spotkania" w Jeleniej Górze.
Audio

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu Marlenę Moździńską oraz Aldonę Machnowską-Górę – pomysłodawczynie i koordynatorki autorskiego projektu Teatru Konsekwentnego "Usłyszeć teatr". Dziś właśnie odbędzie się w Warszawie debata poświęcona niewidzącym i niesłyszącym odbiorcom kultury – "Usłyszeć teatr... Kultura dla wszystkich(?)".

Natomiast dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila NorwidaBogdan Koca – zaprosił Państwa na Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, które potrwają do 3 października.

Gosdpodarzem audycji był Paweł Sawicki.

Czytaj także

Jubileuszowe 30. Warszawskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 09:58
Program tegorocznych 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych potwierdza, jak dobrze stało się, że po ośmioletniej przerwie jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce został w 2008 r. reaktywowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr otwarty

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2008 17:25
Uważają, że poruszyli górę lodową. Rok temu Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego postanowiło otworzyć się na potrzeby osób niepełnosprawnych. Do ich działań zaczęły przyłączać się inne teatry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wyciągnięcie ręki...

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2008 17:25
Czasami najtrudniej zauważyć rzeczy oczywiste. Dopiero teraz polscy producenci filmowi i firmy wydające płyty DVD odkryli, że w naszym kraju żyją też osoby niepełnosprawne, głuche lub niewidome, które tak jak inni chciałyby spędzać czas oglądając filmy, które są dla nich niedostępne.
rozwiń zwiń