REKLAMA

Bernard Maseli: jestem zaszczycony, że znalazłem się w takim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 13:06
- Myślę, że moja pozycja będzie ponownym otwarciem serii "Polish Jazz Masters", bo dotychczas mieliśmy tam tylko dwie płyty: Wojciecha Karolaka i zespołu Novi Singers - mówił Bernard Maseli w dniu premiery swojej płyty zatytułowanej "Drifter".
Bernard Maseli
Bernard MaseliFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
12:39 Poranek Dwójki 29.01.2021 maseli.mp3 Bernard Maseli o swojej pierwszej autorskiej płycie zatytułowanej "Drifter" (Poranek Dwójki) 

Maciej Obara 1200.jpg
Maciej Obara jazzowym artystą roku. "To mnie napędza do kolejnych działań"

Album ukazał się w prestiżowej serii "Polish Jazz Masters". Jest to pierwszy autorski materiał w bogatej dyskografii Bernarda Maseliego, wibrafonisty, kompozytora i aranżera.

- Zawsze są jakieś nowe projekty, coś się pojawia, pracujesz. W końcu masz pięćdziesiąt kilka lat i zdajesz sobie sprawę, że mimo tego, że nagrałeś tych płyt mnóstwo, to takiej swojej ukochanej nie masz i że to już najwyższa pora, żeby się za to zabrać - stwierdził gość Programu 2 Polskiego Radia.

Płyta jak playlista

Na płycie "Drifter" znajduje się 10 utworów o dużej rozpiętości stylistycznej: od bluesa, przez world music po R'n'B. W nagraniu materiału wzięło udział blisko aż trzydziestu wykonawców, a całość przypomina tzw. składankę.

- To wynik obserwacji moich studentów. Od 32 lat jestem wykładowcą na Wydziale Jazzu Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Obserwując studentów, ich podejście do muzyki, jak słuchają płyt, zdałem sobie sprawę z tego, że każdy z nich tworzy swoje playlisty. To już nie jest ten czas, że młodzi ludzie słuchają płyty od początku do końca. Wybierają swoje ulubione pozycje, tworzą z tego swoje zbiory i w ramach tych zbiorów się poruszają. Koniec końców oferuję więc Państwu playlistę. To jest 10 utworów, które są kompletnie inne i były tworzone w różnych miejscach na całym świecie - tłumaczył Bernard Maseli.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Bernard Maseli (wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog)

Data emisji: 29.01.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Marek Pędziwiatr: muzyka jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:00
- Wszystkim nam wmawiano na lewo i prawo, że należy się przebranżowić. Ja nie widzę takiej drogi w moim życiu. Muzyka jest całym moim życiem i nie zamierzam się poddawać. Nigdy - mówi Marek Pędziwiatr lider zespołu EABS.
rozwiń zwiń