Avant Art Festival 2021. "Artyści, których zapraszamy, wyzwalają emocje"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:17
- Pandemia ma też dobre konsekwencje. Jedną z nich jest to, że w o wiele większym stopniu prezentować będziemy Państwu polską muzykę awangardową czy eksperymentalną - mówił w "Poranku Dwójki" Kostas Georgakopulos, dyrektor artystyczny Avant Art Festival 2021.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. prasowe

3 miasta, 13 partnerskich lokalizacji, 13 dni oraz 42 projekty muzyczne i artystyczne polskiej i światowej sceny niezależnej - Avant Art to bez wątpienia jeden z najciekawszych festiwali muzyki eksperymentalnej w naszej części Europy. 


Posłuchaj
18:57 Poranek Dwójki 27.09.2021 kostas.mp3 Kostas Georgakopulos o programie Avant Art Festival 2021 (Poranek Dwójki)
polski piach południe 1200.jpg
Patryk Zakrocki i muzyka grana na strąkach fasoli

Za nami część wrocławska wydarzenia (20-25.09), a już w poniedziałek (27.09) festiwal zjawisk artystycznych - Avant Art to nie tylko muzyka, ale i wystawy, spektakle oraz filmy - rozpoczyna się w Warszawie. To, co łączy poszczególne odsłony, to m.in. duża reprezentacja artystów z Polski.

- W zeszłym roku udało się zrealizować festiwal w ostatniej chwili. Były ograniczenia związane z dostępnością dla publiczności, ale publiczność była z nami, a program był w całości polski. Złożyło się na niego kilkadziesiąt projektów polskiej muzyki niezależnej. Był to największy tego typu format od wielu lat w Polsce. Dało to nam śmiałość do tego, żeby programować i zapraszać polską muzykę w o wiele większym zakresie niż do tej pory. Podjąłem decyzję, że co roku co najmniej 50 procent programu będziemy tworzyć na podstawie zaproszeń dla polskich muzyków - tłumaczył Kostas Georgakopulos.

Po raz piąty Avant Art Festival zagości w stolicy. Na inaugurację w warszawskim BWA odbędzie się wernisaż wystawy wrocławskiego kolektywu Kościół Nihilistów pt. "Polska 2137". O tym, co jeszcze zaplanowano w ramach wydarzenia, opowiadał w dalszej części audycji jego dyrektor artystyczny.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Jamrozek

Gość: Kostas Georgakopulos (muzyk, dyrektor artystyczny Avant Art Festival 2021)

Data emisji: 27.09.2021

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

Muzyczne nowości w kilku odsłonach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 22:00
W "Nocnej Strefie" zajrzeliśmy na półkę z nowościami, świętowaliśmy urodziny pewnej wytwórni, a także zaprosiliśmy Państwa na koncert.
rozwiń zwiń