Czekając na Minkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 10:41
Koniec sezonu Sinfonii Varsovia oraz najlepsze europejskie projekty architektoniczne we Wrocławiu.
Audio
  • Porwaliśmy się z motyką na słońce, ale udało nam się - mówi Janusz Marynowski, wspominając wyjątkowo intensywny sezon
  • M.in. o budynku Norweskiej Opery Narodowej - zwycięzcy ostatniego konkursu - oraz o kondycji polskiej architektury współczesnej opowiada Jolanta Gromadzka

W poniedziałkowym "Poranku" zapowiedzieliśmy koncert orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Marka Minkowskiego. Ostatni występ zespołu w 2010 roku odbędzie się w środę w Filharmonii Narodowej. To 193 koncert Sinfonii Varsovia w tym roku, z czego aż 97 odbyło się za granicą. W środowym programie znajdzie się VI i VII Symfonia Ludwiga van Beethovena. O koncercie oraz o mijającym sezonie orkiestry opowiedział jej dyrektor, Janusz Marynowski.

Wcześniej zaprosiliśmy Państwa do Muzeum Architektury we Wrocławiu na wystawę prac nagrodzonych w konkursie Komisji Europejskiej i Fundacji Miesa van der Rohe. Ekspozycja obejmuje fotografie i plany budynków wyróżnionych w ubiegłym roku. Z kuratorką wystawy, Jolantą Gromadzką rozmawiał Grzegorz Chojnowski.

Gospodarzem audycji był Marcin Majchrowski.

Czytaj także

Jak zarobić 1700000 Euro na muzyce Chopina...

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 16:20
Relacja Jacka Hawryluka z festiwalu "Szalone dni muzyki" w Nantes, którego głównymi bohaterami byli w tym roku Fyderyk Chopin i jego muzyka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sputnik odleciał

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 14:31
Laureaci festiwalu "Sputnik nad Polską", wystawa w CSW "Przyszłość nie jest tym, czym była" oraz nowa siedziba Sinfonii Varsovia.
rozwiń zwiń