Polskie Radio
Section05
Austria

NASZ WYWIAD Kanclerz Austrii spotkał się z Putinem. Łukasz Ogrodnik: to przede wszystkim budowanie wizerunku

- Wizyta w Moskwie to ze strony Karla Nehammera przede wszystkim budowanie wizerunku na trzech poziomach: partyjnym, osobistym i państwowym. Chodzi m.in. o pokazanie Austrii jako partnera, który z każdym może się porozumieć, który zawsze stawia na dialog - mówi Łukasz Ogrodnik, ekspert PISM. W rozmowie z PolskimRadiem24.pl komentuje spotkanie austriackiego kanclerza z prezydentem Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna 2022 Austria Rosja Ukraina Władimir Putin Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Marne efekty wizyty kanclerza Austrii w Moskwie? "Rozmowa z Putinem nie napawa optymizmem"

Kanclerz Austrii Karl Nehammer powiedział po spotkaniu z Władimirem Putinem, że nie wierzy w szybkie zakończenie agresji Rosji na Ukrainę. Spotkanie przywódców odbyło się w rezydencji prezydenta Rosji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą i trwało ponad godzinę. Austriacki kanclerz przyznał, że opuszcza Moskwę "bez uczucia optymizmu".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Austria wojna 2022 Rosja Ukraina Moskwa Władimir Putin

Wiedeń solidarny z Ukrainą w miesiąc od rosyjskiej agresji

Ponad 20 artystów z wielu państw, licznie obecny korpus dyplomatyczny, ponad 170 gości wzięło udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym z inicjatywy Instytutu Polskiego w Wiedniu, we współpracy z innymi instytutami kultury w ramach sieci EUNIC. W miesiąc po rosyjskiej agresji na Ukrainę, silnie wybrzmiało poparcie dla tego kraju.
Zobacz więcej na temat:  Wiedeń Austria Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja wojna na Ukrainie

"Korytarze humanitarne to obowiązek Rosji". Kanclerz Austrii apeluje do Putina i grozi surowszymi sankcjami

Ukraińskie władze apelują do Rosji o zapewnienie funkcjonowania korytarzy humanitarnych do oblężonych ukraińskich miast. Wszystko po to by można było ewakuować cywili i zapewnić zaopatrzenie. - To obowiązek. Apeluję do Federacji Rosyjskiej, aby to zrealizować - wezwał po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim kanclerz Austrii Karl Nehammer.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mateusz Morawiecki Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie Austria serwis wschodni Rosja