Święto dobra wspólnego

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 22:12
Rozmowa z Jarosławem Lipszycem na temat Dnia Domeny Publicznej.
Audio

W środowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu Jarosława Lipszyca, a tematem spotkania był Dzień Domeny Publicznej – nieoficjalne święto obchodzone w kilku krajach 1 stycznia (Kanada, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Polska). Celem tych obchodów jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na kluczową rolę domeny publicznej w budowaniu kultury i otwieraniu dostępu do wiedzy oraz promowanie wiedzy na temat prawa autorskiego.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o przyjętym na początku tego roku "Manifeście domeny publicznej", mówiliśmy także o tych twórcach, których dzieła od 1 stycznia 2011 roku przechodzą do domeny publicznej (Tetmajer, Boznańska, Pankiewicz i wielu innych). Jarosław Lipszyc zapraszał także na jutrzejszą konferencję w Bibliotece Narodowej poświęconą właśnie zagadnieniom domeny publicznej.

Program  prowadził  Marcin Pesta.

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 08:20
Ochrona oznaczeń geograficznych będzie szczególnie eksponowana w Polsce podczas obchodów Dnia Własności Intelektualnej. 26 kwietnia jest on obchodzony na całym świecie, a celem obchodów jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony praw autorskich, patentów i znaków towarowych.
rozwiń zwiń