Koncerty w Belwederze

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 21:00
Anna Komorowska na temat cyklu koncertów promujących młodych polskich muzyków oraz Przemysław Witek o swojej płycie "Decadence".
Audio
  • Przemysław Witek: Chciałem nagrać płytę spójną repertuarowo.

W środowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu (w Poznaniu) pianistę Przemysława Witka, z którym porozmawiamy m.in. o jego nowej płycie "Decadence" (Program 2 patronuje temu wydawnictwu).
Pianista mówił też o sytuacji młodych muzyków w Polsce, o swoich wyborach repertuarowych i o tym, dlaczego nie wystartował w ubiegłorocznym, Konkursie Chopinowskim.

Powtórzyliśmy też rozmowę z Panią Prezydentową - Anną Komorowską - na temat cyklu koncertów w Belwederze, nad którymi Program 2 PR sprawuje patronat. Cykl ten został zaprogramowany z inicjatywy Pierwszej Damy z przesłaniem wsparcia promocyjnego młodych polskich muzyków - laureatów polskich i zagranicznych konkursów.

Można było wygrać naszą "Płytę tygodnia" - "The Very Best Of Ravi Shankar - podwójny album firmy EMI, na którym zebrano nagrania hinduskiego mistrza z lat 1963-2000. Następna szansa - jutro.

Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień", a w nim refleksje Jana Grosfelda, "Kalendarium", "Między słowami",  wiadomości kulturalne i zaproszenia, a także przegląd prasy.

Program prowadził Marcin Majchrowski

Aby posłuchać rozmowy z Przemysławem Witkiem, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Czytaj także

Dekadencki fortepian Przemysława Witka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 16:08
Fonograficzny debiut utalentowanego pianisty zawiera utwory z przełomu XIX i XX wieku: Szymanowskiego i Rachmaninowa.
rozwiń zwiń