X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sopockie "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 18:41
Zbliża się XI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.
Audio

"Dwa Teatry - Sopot 2011" to przegląd spektakli telewizyjnych i słuchowisk radiowych, które zostały wyprodukowane w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu w ubiegłym roku. Na festiwalu prezentowane są wszystkie gatunki – od kostiumowych dramatów po współczesną groteskę, w tym: spektakle Sceny Faktu Teatru Telewizji, które przywołują wydarzenia współczesnej polskiej historii.

Wśród tegorocznych realizacji Teatru TV będzie można zobaczyć w konkursie m.in.: "Czarnobyl - cztery dni w kwietniu" autorstwa Janusza Dymka, Sławomira Popowskiego i Igora Sawina w reżyserii Janusza Dymka, "Boulevard Voltaire" autorstwa i w reżyserii Andrzeja Barta, "Komedię romantyczną" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Michała Gazdy, "Dolinę Nicości" w ujęciu Wojciecha Tomczyka na podstawie powieści Bronisława Wildsteina i w reżyserii Wojciecha Nowaka.

W konkursie słuchowisk Teatru Polskiego Radia zostaną zaprezentowane m.in.: "Pętla" Krzysztofa Czeczota, "Sex machine" Tomasza Mana, "Igraszki z aniołem" Roberta Mirzyńskiego, jak również radiowa wersja "Boulevard Voltaire" Andrzeja Barta. W wyjątkowo bogatym w tym roku programie imprez towarzyszących znalazły się także spektakle teatralne i koncerty, radiowe warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów oraz prezentacje spektakli i słuchowisk teatralnych poświęconych pamięci Krzysztofa Kolbergera.

Naszym gościem był dyrektor Teatru Polskiego Radia – Janusz Kukuła.

Zaprosiliśmy także na Gdański Festiwal Tańca.

Polski taniec przechodzi obecnie ważny etap przebudowy i odnowy. W niedalekiej przeszłości podobny proces zachodził także w innych krajach Europy, gdzie artyści tańca współczesnego postawili kluczowe pytania o podstawy tańca i o kierunek jego dalszego rozwoju. Kilka tygodni temu w Warszawie odbył się I Kongres Tańca, a zjawiska na mapie polskiego tańca, takie jak Gdański Festiwal Tańca i konkurs Baltic Movement Contest, stają się coraz bardziej międzynarodowe i prezentują coraz bogatszą gamę najnowszych nurtów szeroko pojętej sztuki nowoczesnej.

O festiwalu opowadała kurator – Katarzyna Pastuszak.

"Poranek Dwójki" prowadził Marcin Pesta.

Aby posłuchać rozmów z gośćmi, wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza XI Festiwal Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:45
To święto teatru w nietypowej formie. W Sopocie w ten weekend zaprezentowanych zostanie 16 słuchowisk radiowych i 11 spektakli teatru telewizji.
rozwiń zwiń