X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Rusza XI Festiwal Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:45
To święto teatru w nietypowej formie. W Sopocie w ten weekend zaprezentowanych zostanie 16 słuchowisk radiowych i 11 spektakli teatru telewizji.
Audio

Wśród festiwalowych atrakcji znajdą się m.in.: spotkania z gwiazdami i reżyserami, spektakle teatralne, koncerty muzyczne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Przez trzy dni publiczność wysłucha 16 słuchowisk i obejrzy 11 spektakli biorących udział w konkursie. Spośród nich wyłonione zostaną najlepsze produkcje radiowe i telewizyjne minionego roku.

- Na festiwalu prezentowane są wszystkie gatunki; od kostiumowych dramatów po współczesną groteskę; w tym spektakle Sceny Faktu Teatru Telewizji, które przywołują wydarzenia ze współczesnej polskiej historii - mówi Emilia Krzystowska z biura prasowego festiwalu.

Wśród prezentowanych słuchowisk znajdą się m.in.: "Osobliwa historia księcia Myszkina" wg "Idioty" Fiodora Dostojewskiego w reż. Henryka Rozena, "Sex machine" Tomasza Mana w reżyserii autora, "Miłość korepetytora" wg opowiadania Jacka Dehnela w reż. Janusza Kukuły, "Pętla" Krzysztofa Czeczota w jego reżyserii oraz "Bóg zapłacz!" Włodzimierza Kowalewskiego w reż. Janusza Kijowskiego.

Spośród zgłoszonych do konkursu realizacji Teatru Telewizji będzie można zobaczyć m.in. następujące spektakle: "Napis" Geralda Sibleyrasa w reż. Wojciecha Nowaka, "Boulevard Voltaire" Andrzeja Barta w reżyserii autora, "ID" Marcina Libera, również w jego reżyserii, "Komedia romantyczna" Wojciecha Tomczyka w reż. Michała Gazdy.

Jury Festiwalu "Dwa Teatry" w składzie: Grażyna Barszczewska, Wojciech Fułek, Piotr Moss, Bogusław Schaeffer, Tadeusz Skoczek wyłoni najlepsze słuchowiska. Spektakle telewizyjne oceniać będą: Halina Łabonarska, Rafał Olbiński, Zbigniew Wichłacz i Krzysztof Zanussi.

Oprócz nagrody Grand Prix dla twórców najlepszego spektaklu TV i słuchowiska radiowego, podobnie jak w ubiegłych latach, przyznane zostaną również nagrody indywidualne, m.in. za reżyserię, muzykę i grę aktorską.

Słuchowiska i spektakle prezentowane będą w sopockim Multikinie. Bezpośrednio po projekcjach i przesłuchaniach odbędą się spotkania z twórcami konkursowych prac Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.

Dodatkowymi atrakcjami Festiwalu będą m.in.: "Dzień z reportażem radiowym", który poprowadzi Irena Piłatowska, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (19 czerwca, niedziela, Dworek Sierakowskich); koncert muzyczny "Absurdustra – próba z Norwida" z udziałem Natalii Sikory (19 czerwca, niedziela, klub „Versalka”),  spektakl muzyczny "Tuwim dla dorosłych" w reż. Jerzego Satanowskiego (20 czerwca, niedziela, Teatr Kameralny w Sopocie), spektakl "Multimedialne coś"  w reż. Kariny Szafrańskiej, a w wykonaniu Bogusława Schaeffera, Marka Frąckowiaka, Waldemara Obłozy i Agnieszki Wielgosz (20 czerwca, poniedziałek, Teatr na Plaży, Sopot).

Wśród imprez towarzyszących znajdą się prezentacje spektakli i słuchowisk teatralnych poświęconych pamięci zmarłego w styczniu tego roku aktora Krzysztofa Kolbergera. Będzie też przegląd przedstawień w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego, jednego z czołowych twórców radiowego teatru, który zmarł w połowie kwietnia (wydarzenia zaplanowano na 20 czerwca).

Jak co roku, przygotowano specjalną ofertę dla młodych wielbicieli teatru – warsztaty pt. "Ćwiczenia z Szekspira". Zajęcia odbędą się 18 czerwca (sobota) w siedzibie Radia Gdańsk i poprowadzi je znakomity reżyser, związany od lat z Teatrem Polskiego Radia Jan Warenycia.

W dniu uroczystego otwarcia Festiwalu (sobota, 18 czerwca) na placu przed wejściem na Molo – tarasie Domu Zdrojowego nastąpi wręczenie Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. W poprzednich latach otrzymali ją Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Piotr Fronczewski i Janusz Gajos. Tegorocznym laureatem  prestiżowej nagrody jest Jerzy Trela.

Głównymi organizatorami Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2011" są Polskie Radio, Telewizja Polska i Miasto Sopot. Producentem Festiwalu jest TVP Gdańsk.

Na wszystkie prezentacje słuchowisk, spektakli, spotkania z gwiazdami i twórcami wstęp jest wolny.

 

Zapraszamy do słuchania transmisji w tego wydarzenia na antenach Polskiego Radia. Zobacz szczegółowy, festiwalowy program audycji w Programie Pierwszym, Programie Drugim i Programie Trzecim.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Krzysztof Kolberger – wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 13:41
Posłuchaj jak wybitnego aktora wspominają Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia, Jan Englert – dyrektor Teatru Narodowego oraz Jacek Szczerba - krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica ucha Krzysztofa Kolbergera

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 15:40
- Takiego aktora dyrektorzy teatrów powinni całować po rękach, bo to był aktor, który zagra wszystko – wspominał w Trójce Piotr Moss, kompozytor. Także Polskie Radio wiele mu zawdzięcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszedł Andrzej Piszczatowski

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 10:46
Od 1975 roku był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a od wielu lat z Teatrem Polskiego Radia.
rozwiń zwiń