Koryfeusz Muzyki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 18:00
Spotkanie z Łukaszem Borowiczem na temat nowej płyty wydanej we współpracy z Polskim Radiem.
Audio
  • Łukasz Borowicz opowiada o nowej płycie wydanej w kooperacji z Polskim Radiem
  • O książce "Kształt polityki polskiej. Oblicze ideowo-polityczne a działalność Ruchu Młodej Polski (1979–1989)" Tomasza Sikorskiego z prof. Piotrem Franaszkiem rozmawia Hanna Maria Giza

W piątkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z dyrygentem Polskiej Orkiestry Radiowej Łukaszem Borowiczem – tegorocznym laureatem nagrody "Koryfeusz Muzyki Polskiej" –    na temat nowej płyty wydanej w kooperacji z Polskim Radiem, na której znalazły się m.in.: opera buffa w 1 akcie "Bezdomna jaskółka" Szymona Laksa i kompozycje Karola Rathausa w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyr. Łukasza Borowicza.   

W programie także prezentacja książek nominowanych do konkursu "Książka Historyczna Roku" ogłoszonego, już po raz czwarty, przez: Telewizję Polską, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.

Program  prowadził Tomasz Szachowski.

Czytaj także

Wręczono nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 01:17
Dyrygent Łukasz Borowicz został laureatem nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii osobowość roku. Nagrodą za muzyczne wydarzenie roku uhonorowano 16. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, nagrodą honorową za całokształt twórczości - dyrygenta i kompozytora Jana Krenza.
rozwiń zwiń