Bach z dyktafonu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 23:40
3 września ukaże się płyta prezentująca "sztukę fugi według Marcina Maseckiego".
Audio
  • Tomasz Cyz i Marcin Masecki opowiadają o albumie "Bach z dyktafonu – Sztuka Fugi według Marcina Maseckiego"
  • Bracia Władysław i Bogusław Kłosiewiczowie zapraszają na Festiwal "Narol. Arte im. Pana, Wójta i Plebana"
Jan Sebastian Bach na obrazie Eliasa Gottloba Haussmanna.
Jan Sebastian Bach na obrazie Eliasa Gottloba Haussmanna.Foto: wikipedia, lic. CC

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Tomaszem Cyzem – redaktorem naczelnym "dwutygodnika.com", pisma wydawanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny, oraz z Marcinem Maseckim, pianistą jazzowym. Pretekstem do spotkania jest album "Bach z dyktafonu – Sztuka Fugi według Marcina Maseckiego". Płyta ukaże się w sprzedaży już 3 września.
W audycji także rozmowa Justyny Piernik z braćmi Władysławem i Bogusławem Kłosiewiczami  – organizatorami Festiwalu "Narol. Arte im. Pana, Wójta i Plebana", który odbywa się w Narolu w dniach 26 sierpnia - 1 września 2012 roku. W programie festiwalu organizatorzy zaplanowali liczne interesujące koncerty prezentujące muzykę dawną.
A poza tym w Poranku Dwójki: "Słowo na dzień”, kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl "Piosenka z rekomendacją" (wybrana tym razem przez jazzową pianistkę i kompozytorkę – Lenę Ledoff).
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie. Od poniedziałku nasze Płyty Tygodnia to także wydawnictwa Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina: dwa albumy DVD z zapisem koncertów z 2010 i 2011 roku: Kwintet Juliusza Zarębskiego wykonany z udziałem Marthy Argerich i Requiem Mozarta w nagraniu Orkiestry Des Champs-Elysees i Collegium Vocale z Gandawy pod dyrekcją Philippe'a Herreweghe.
Program prowadził Tomasz Szachowski.


 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koroliov, czyli nie tylko ekspert od Bacha

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 16:00
– Uwielbiam Bacha, ale nie uważam się za kontynuatora tradycji muzycznej kogokolwiek – powiedział w radiowej Dwójce pianista Evgeni Koroliov, gwiazda festiwalu "Chopin i jego Europa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edna Stern: jestem muzykiem naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 12:43
– Czuję się swobodniej, grając na instrumentach współczesnych, nie przeszkadza mi to w dążeniu do autentyczności – mówiła w Dwójce wybitna belgijsko-izraelska pianistka, artystka tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń