Festiwal muzyki improwizowanej Ad Libitum

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 11:00
Festiwal sztuki improwizacji w tym roku odbędzie się po raz 7, jak zawsze w międzynarodowej obsadzie.
Audio
  • Krzysztofa Knittla nt. 7. Festiwalu muzyki improwizowanej Ad Libitum
  • Relacja z ogłoszenia tegorocznego laureata Nagrody Literackiej NIKE

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" gościliśmy Krzysztofa Knittla - dyrektora artystycznego VII Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum. To międzynarodowy festiwal sztuki improwizacji organizowany od 2006 roku z inicjatywy Krzysztofa Knittla przez Fundację Polskiej Rady Muzycznej, w każdej edycji prezentujący inny gatunek muzycznej improwizacji – od muzyki jazzowej po awangardowe techniki wykonawcze, swobodną improwizację i improwizację dyrygowaną, partytury otwarte i graficzne oraz związane z nimi nurty muzyczne, indeterminizm i minimalizm. Bada interakcje muzyki z innymi sztukami – relacje między dźwiękiem, słowem, muzyką i teatrem w nowych nurtach artystycznych, niekonwencjonalnych działaniach interdyscyplinarnych, projektach o charakterze synkretycznym, inicjuje spotkania kultowych postaci sceny improwizacji w tańcu i muzyce.

W tym roku do współpracy z improwizującymi muzykami zaproszenoy artystów wideo, vj’ów, artystów nowych mediów elektronicznych. Rewelacyjna norweska wokalistka Maja Ratkje wystąpi z Aleksandrem Janickim, Pierre Jodlowski z Anną Zaradny i Cezarym Duchnowskim, zespół Kwartludium z Robinem Rimbaud "Scannerem”, który stworzy też duet z Mirosławem Bałką. Ponadto w programie performance Daito Manabe, rzeźba dźwiękowa czeskiego zespołu Marijan, znakomity dj Ignaz Schick wraz z Michałem Brzezińskim, Mats Lindström, vj Miłosz Łuczyński, Tomasz Chołoniewski i inni. 

Festiwal odbędzie się w Warszawie w dniach 10-16.10.2012 r.

W naszej porannej audycji przedstawiliśmy również relację z ogłoszenia laureata Nagrody Literackiej NIKE.Otrzymał ją, przypomnijmy, Marek Bieńczyk za "Książkę twarzy".

Audycję prowadził Tomasz Szachowski.

8 października (poniedziałek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka współczesna? Nie gryzie!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 17:58
Spotkania z kompozytorami w Warszawie a także rewolucja organowa w Gdańsku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Knittel: "Cage to muzyka dawna!"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 14:20
Trwa Rok Johna Cage'a. Zapytaliśmy polskich muzyków, artystów i kompozytorów o to, jaki wpływ miało dzieło guru awangardy na rodzimą twórczość.
rozwiń zwiń