X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal muzyki improwizowanej Ad Libitum

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 11:00
Festiwal sztuki improwizacji w tym roku odbędzie się po raz 7, jak zawsze w międzynarodowej obsadzie.
Audio
  • Krzysztofa Knittla nt. 7. Festiwalu muzyki improwizowanej Ad Libitum
  • Relacja z ogłoszenia tegorocznego laureata Nagrody Literackiej NIKE

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" gościliśmy Krzysztofa Knittla - dyrektora artystycznego VII Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum. To międzynarodowy festiwal sztuki improwizacji organizowany od 2006 roku z inicjatywy Krzysztofa Knittla przez Fundację Polskiej Rady Muzycznej, w każdej edycji prezentujący inny gatunek muzycznej improwizacji – od muzyki jazzowej po awangardowe techniki wykonawcze, swobodną improwizację i improwizację dyrygowaną, partytury otwarte i graficzne oraz związane z nimi nurty muzyczne, indeterminizm i minimalizm. Bada interakcje muzyki z innymi sztukami – relacje między dźwiękiem, słowem, muzyką i teatrem w nowych nurtach artystycznych, niekonwencjonalnych działaniach interdyscyplinarnych, projektach o charakterze synkretycznym, inicjuje spotkania kultowych postaci sceny improwizacji w tańcu i muzyce.

W tym roku do współpracy z improwizującymi muzykami zaproszenoy artystów wideo, vj’ów, artystów nowych mediów elektronicznych. Rewelacyjna norweska wokalistka Maja Ratkje wystąpi z Aleksandrem Janickim, Pierre Jodlowski z Anną Zaradny i Cezarym Duchnowskim, zespół Kwartludium z Robinem Rimbaud "Scannerem”, który stworzy też duet z Mirosławem Bałką. Ponadto w programie performance Daito Manabe, rzeźba dźwiękowa czeskiego zespołu Marijan, znakomity dj Ignaz Schick wraz z Michałem Brzezińskim, Mats Lindström, vj Miłosz Łuczyński, Tomasz Chołoniewski i inni. 

Festiwal odbędzie się w Warszawie w dniach 10-16.10.2012 r.

W naszej porannej audycji przedstawiliśmy również relację z ogłoszenia laureata Nagrody Literackiej NIKE.Otrzymał ją, przypomnijmy, Marek Bieńczyk za "Książkę twarzy".

Audycję prowadził Tomasz Szachowski.

8 października (poniedziałek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka współczesna? Nie gryzie!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 17:58
Spotkania z kompozytorami w Warszawie a także rewolucja organowa w Gdańsku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Knittel: "Cage to muzyka dawna!"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 14:20
Trwa Rok Johna Cage'a. Zapytaliśmy polskich muzyków, artystów i kompozytorów o to, jaki wpływ miało dzieło guru awangardy na rodzimą twórczość.
rozwiń zwiń