Modelki jako współczesne boginie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 15:00
"Mitologie", najnowsze przedstawienie w Teatrze Polskim we Wrocławiu, zapowiadane jest jako olśniewający pokaz mody z imponującymi kostiumami i najpiękniejszymi kobietami.
Audio
  • Przed premierą "Mitologii" we Teatrze Polskim we Wrocławiu
  • Karolina Grabowicz - Matyjas o powstającym Archiwum Emigranta w Gdyni
fragment plakatu do spektaklu Mitologie Teatru Polskiego we Wrocławiu
fragment plakatu do spektaklu "Mitologie" Teatru Polskiego we WrocławiuFoto: materiały promocyjne

"W naszym przedstawieniu przyjrzyjmy się nowemu Olimpowi – temu, jakie boginie będą rządziły naszą wyobraźnią. Jeśli ciągle nie wiesz, co będzie na topie wiosną, latem i jesienią 2013 roku, koniecznie przyjdź" - zachęcają twórcy spektaklu "Mitologie" stworzonego pod pretekstem Mitologii (Mythologies) Rolanda Barthes'a. Sztuka będzie miała swoją premierę 9 lutego we wrocławskim Teatrze Polskim. O przedsięwzięciu rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki" z jego reżyserem, Pawłem Świątkiem oraz dramaturgiem, Tomaszem Jękotą.
Nieco wcześniej rozmawialiśmy z dyrektorką Muzeum Emigracji w Gdyni - Panią Karoliną Grabowicz - Matyjas o powstającym "Archiwum Emigranta".
"Chcemy dowiedzieć się, kim byli ludzie, którzy decydowali się na opuszczenie swojego domu, pracy, bliskich. Jaka była ich ostatnia myśl przed wyjazdem, jakie wspomnienia, ale i marzenia z sobą zabierali. Interesuje nas również, jak radzili sobie w nowym kraju, społeczeństwie, gospodarce, nowej, często egzotycznej kulturze. Pragniemy dotrzeć do tych ludzi, by ocalić od zapomnienia ich historie, często poruszające i niezwykłe" - zaznacza dyr. Karolina Grabowicz- Matyjas.
A poza tym: "Słowo na dzień", Kalendarium", Przegląd prasy, Wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" wybrane tym razem przez Adama Harasiewicza.

Jak zwykle zapraszaliśmy również  do udziału w naszym konkursie  "Płyta Tygodnia".
Program  poprowadził Marcin Pesta
4 lutego (poniedziałek)

Czytaj także

Ochota na dobrą zabawę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 18:45
W "Poranku Dwójki" zaprosimy na "Andrzejki na spiską nutę" w ramach Posiad na Ochocie organizowanych przez warszawski Ośrodek Kultury Ochota.
rozwiń zwiń