REKLAMA

Ochota na dobrą zabawę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 18:45
W "Poranku Dwójki" zaprosimy na "Andrzejki na spiską nutę" w ramach Posiad na Ochocie organizowanych przez warszawski Ośrodek Kultury Ochota.
Fragm. plakatu
Fragm. plakatuFoto: mat. prasowe

Tym razem wystąpi zespół regionalny "Zielony Jawor" ze Spisza. Będą też regionalne tańce: czardasze, obyrtane, polki i klepany. O programie sobotniego wieczoru opowie po 9:30 Wioletta Obuchowska - inicjatorka Posiad na Ochocie.
Godzinę wcześniej porozmawiamy o premierze "Filokteta". Jeden z mitów trojańskich i zarazem jedną z mniej znanych i rzadko grywanych tragedii Sofoklesa zdecydowała się wystawić we wrocławskim Teatrze Polskim Barbara Wysocka. Z kilku istniejących przekładów sztuki reżyserka wybrała ten autorstwa Roberta Chodkowskiego.
Folkowa Płyta sobotniego "Poranka" to tym razem "Pieśni do świętych Pańskich" Kapeli Brodów. Album zawiera muzykę religijną z terenów XVII- i XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Ten unikalny repertuar był wykonywany powszechnie: zarówno przez szlachtę, mieszczaństwo, jak i chłopów. Kompozycje anonimowych muzyków – organistów, bakałarzy, żaków, mnichów – przetrwały do naszych czasów dzięki kultywowaniu ich przez ludność wiejską. Płyta Kapeli Brodów z logo Dwójki do zdobycia w poranku po 8.45.
Nie zabraknie naszych stałych propozycji, jak również zaproszeń na koncerty. Najciekawsze artykuły weekendowych gazet wybiera dla Państwa Jerzy Kisielewski, a po 9.15: Wiersze z gazet i czasopism omawiać będzie Wacław Tkaczuk.
Zaprasza Anna Szewczuk.
1 grudnia (sobota), godz. 6.00-10.00
Czytaj także

Śpiew o zbawieniu i potępieniu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 10:50
- W dawnej obrzędowości katolickiej miejsce śpiewów nabożnych było znaczące – przekonywał Adam Strug, śpiewak, poeta, etnomuzykolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert hymnów i pieśni adwentowych

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 13:00
Na "Muzycznej Scenie Tradycji" Programu 2 Polskiego Radia wystąpili w ubiegłym roku Ania Broda i Adam Strug. Przypominamy ten niezwykły koncert.
rozwiń zwiń