REKLAMA

Trasa koncertowa nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 13:10
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o trasie koncertowej Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci". Artyści wzięli na warsztat piosenki dla dzieci Witolda Lutosławskiego, pisane do znanych wszystkim dzieciom tekstów Juliana Tuwima.
Audio
  • Emilia Sitarz opowiada o trasie koncertowej "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" (Poranek Dwójki)
  • Małgorzata Sarbak o płycie z partitami klawesynowymi J. S. Bacha (Poranek Dwójki)
Dorota Miśkiewicz  Kwadrofonik podczas koncertu promującego płytę Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci
Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik podczas koncertu promującego płytę "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Kompozytor potraktował to zadanie niezwykle poważnie, ale też z dużą dozą czułości. Zespół Kwadrofonik i Dorota Miśkiewicz proponują nowe, niezwykle barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowanie 10 piosenek, które, choć powstały ponad 60. lat temu, są ponadczasowe.

O trasie koncertowej opowiadała Emilia Sitarz z zespołu Kwadrofonik.

Rozmawialiśmy także z klawesynistką Małgorzatą Sarbak na temat naszej "Płyty tygodnia", którą jest wydawnictwo wytwórni Lado ABC z partitami klawesynowymi J. S. Bacha w wykonaniu gościa Dwójki.

"Poranek Dwójki" prowadził Tomasz Szachowski.

mc

Czytaj także

Tuwimowskie rymy w muzyce Lutosławskiego. Niezwykły koncert dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 15:00
Nowe oblicze Doroty Miśkiewicz, zespołu Kwadrofonik i wielkiego mistrza polskiej kompozycji - Witolda Lutosławskiego. Płyta dla dzieci: starszych, młodszych i tych całkiem dużych. Te magiczne kompozycje będzie można usłyszeć na żywo podczas niecodziennej trasy koncertowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lutosławski i Tuwim od nowa

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 10:00
- Śpiewanie tych przeuroczych piosenek było dla mnie dużą przyjemnością, a opracowanie zespołu Kwadrofonik niosło mnie jak na skrzydłach - mówiła w Dwójce Dorota Miśkiewicz o płycie "Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na koncertach śpiewam i skaczę pod sceną"... Piosenkowe fascynacje Doroty Miśkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 09:00
W Dwójkowym cyklu "Piosenka z rekomendacją" o swoich ulubionych utworach śpiewanych opowiada utalentowana wokalistka jazzowa, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, przedstawicielka muzycznej rodziny Miśkiewiczów.
rozwiń zwiń