Ewa Budrewicz: ojciec wracał z podróży i zaczynał opowieść

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 11:59
- Te podróżnicze opowieści były dla nas niezwykle atrakcyjne - opowiadała Ewa Budrewicz, wspominając swojego ojca, cenionego dziennikarza i reportażystę.
Audio
  • Z Ewą Budrewicz-Wałaszewską, autorką książki "Olgierd Budrewicz. Dżentelmen w podróży", rozmawia Paweł Siwek. (PR, 9.03.2016)
Olgierd Budrewicz z córką Ewą, początek lat 60. XX w.
Olgierd Budrewicz z córką Ewą, początek lat 60. XX w.Foto: Zdj. z książki "Olgierd Budrewicz. Dżentelmen w podróży", Wydawnictwo ERICA

- Najciekawsze było, jak wracał, siadał i nam opowiadał. Prawie od razu zabierał się również do pisania - mówiła córka Olgierda Budrewicza. Ewa Budrewicz-Wałaszewska przywoływała w Dwójce nie tylko te szczególne chwile powrotów ojca podróżnika. Zdradzała m.in. również, jak ojciec pracował nad swoimi książkami – istniał, jak się okazuje, pewien stały rozkład dnia.

Punktem wyjścia rozmowy w "Poranku Dwójki" była ukazująca się właśnie książka Ewy Budrewicz-Wałaszewskiej "Olgierd Budrewicz. Dżentelmen w podróży". Co o słynnym podróżniku mówią w tej publikacji jego przyjaciele i towarzysze licznych wypraw?


***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Ewa Budrewicz-Wałaszewska (anglistka, tłumaczka)

Data emisji: 9.03.2016

Godzina emisji: 8.10

jp/mm

Czytaj także

Olgierd Budrewicz: jestem obrzydliwie warszawski

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 17:50
– Z tym miastem związany jestem już w trzecim pokoleniu, poza tym mam już tu córkę i wnuczkę. Nie tylko Polska jest ojczyzną, lecz także Warszawa, a nawet dzielnica, w której się długo mieszka – mówił w archiwalnym nagraniu Olgierd Budrewicz, dziennikarz i pisarz, varsavianista.
rozwiń zwiń