REKLAMA

Tomasz Dąbrowski. "To nie brzmi jak trąbka"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 10:00
- Reakcje były dość skrajne, zwykle pozytywne - podsumował swoją niezwykłą trasę złożoną z 30 solowych koncertów w 30 miastach i 12 różnych krajach trębacz Tomasz Dąbrowski.
Audio
  • Rozmowa z trębaczem Tomaszem Dąbrowskim (Poranek Dwójki)
Jak mówi Tomasz Dąbrowski (na zdj.), przychodzą momenty w życiu, kiedy wszystko zmienia się bezpowrotnie. Dla mnie trzydzieste urodziny to jeden z takich właśnie momentów, kiedy pierwszy raz w moim życiu zdaję sobie sprawę z upływu czasu
Jak mówi Tomasz Dąbrowski (na zdj.), "przychodzą momenty w życiu, kiedy wszystko zmienia się bezpowrotnie. Dla mnie trzydzieste urodziny to jeden z takich właśnie momentów, kiedy pierwszy raz w moim życiu zdaję sobie sprawę z upływu czasu"Foto: Mathilde Haase/mat. promocyjne

Zobacz więcej
solo1200.jpg
"S-O-L-O" Tomasza Dąbrowskiego

Swoje trzydzieste urodziny artysta uczcił też filmem dokumentującym wspomniane występy oraz albumem pod wiele mówiącym tytułem "S-O-L-O".

- Zadaniem sztuki jest kwestionowanie zastanego stanu rzeczy. Moim sposobem na to stały się tak zwane poszerzone techniki gry na instrumencie. Chodzi o nietypowe dźwięki "hydrauliczne", które zwykle nie kojarzą nam się z trąbką - wyjaśniał Tomasz Dąbrowski.

Jak na te eksperymenty reaguje publiczność? - "Co ty robisz? To w ogóle nie brzmi jak trąbka. Dlaczego?" - wspominał muzyk reakcję jednego ze słuchaczy. Z kolei pewnej Pani wydawało się podczas koncertu, że jest... w czyśćcu.

Co ciekawe, podczas pracy nad "S-O-L-O" Tomasz Dąbrowski wykorzystał też pewną japońską technikę malarską.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Tomasz Dąbrowski (trębacz jazzowy)

Data emisji: 15.04.2016

Godzina emisji: 8.10

mm/mg

Czytaj także

Savina Yannatou uwalnia się od melodii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 14:00
W wieku 42 lat była już gwiazdą greckiej piosenki i muzyki tradycyjnej. Przypadkowo usłyszany koncert sprawił, że zajęła się improwizacją.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dianne Reeves – na scenie łatwiej niż w życiu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 12:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" była jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych świata, pięciokrotna laureatka Grammy.
rozwiń zwiń