Kwartesencja. Giganci XX wieku i melancholia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 11:00
W "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na organizowany przez Royal String Quartet festiwal, który odbędzie się w dniach 22-23 października, w studiu im. W. Lutosławskiego. Wstęp wolny!
Audio
  • Michał Pepol i Maciej Frąckiewicz zapraszają na festiwal Kwartesencja (Poranek Dwójka)
Royal String Quartet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich kwartetów smyczkowych
Royal String Quartet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich kwartetów smyczkowychFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Pierwszego wieczoru (22.10) posłuchamy muzyki gigantów XX wieku: Krenza, Pendereckiego i Wolfganga Rihma - zapowiadał Michał Pepol, wiolonczelista Royal String Quartet. Gościem specjalnym tego koncertu będzie znakomity akordeonista Maciej Frąckiewicz, który wykona utwór Sinfonietta na akordeon solo. - To jeden z najtrudniejszych utworów jakie kiedykolwiek grałem. Wszystkie dźwięki, które są w trio smyczkowym zaadaptowano do jednego akordeonu - podkreślał muzyk.

Drugi dzień festiwalu będzie miał charakter melancholijny. Muzycy Royal String Quartet prawykonają napisany dla nich przez Zygmunta Koniecznego Kwartet Smyczkowy. Gościem specjalnym będzie pianista Mischa Kozłowski.

W audycji Michał Pepol i Maciej Frąckiewicz mówili nie tylko o atrakcjach 12. Kwartesencji, ale też komentowali trwający właśnie w Poznaniu Konkurs Wieniawskiego.

Współorganizatorem festiwalu Kwartesencja jest Program 2 Polskiego Radia.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Michał Pepol (wiolonczelista Royal String Quartet), Maciej Frąckiewicz (akordeonista)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pj

Czytaj także

Kwartesencja. Mistyka muzyki od Bacha do Pärta

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 10:40
– Będziemy kontemplować piękne dźwięki i współbrzmienia kwartetu w zupełnie nietypowej odsłonie – mówiła Elwira Przybyłowska z Royal String Quartet.
rozwiń zwiń