"Z Janem Ptaszynem pracuje się po partnersku"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 10:45
- Gdy zaczynałam współpracę z tym słynnym muzykiem, bardzo się stresowałam. Szybko jednak okazało się, że jest on bardzo ciepłą osobą, która nie pozostawia miejsca na dystans między mistrzem a uczniem - powiedziała wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska.  
Audio
  • Agnieszka Wilczyńska o współpracy z Janem Ptaszynem Wróblewskim (Poranek Dwójki)

ptaszyn wroblewski_1200.jpg
Jan Ptaszyn Wróblewski o początkach jazzowania

Goszcząca w Dwójce artystka, która wystąpi w poniedziałek 27 marca podczas koncertu "Ptaszynowi Warszawa", organizowanego z okazji 82. urodzin artysty w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego, wspominała m.in. swoje pierwsze spotkanie z mistrzem.

- Poznałam go w 1998 roku, gdy startowałam w międzynarodowym konkursie w Zamościu. Pamiętam, gdy z drżeniem głosu i rąk wręczyłam panu Janowi kasetę z nagraniem. To było w ostatniej chwili przed obradami kapituły – dodała Agnieszka Wilczyńska.

W nagraniu audycji posłuchamy również o fascynacjach literackich i tekściarskich artystki, a także o tym, jakie miejsce w jej drodze artystycznej zajmuje aktorstwo i teatr.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Agnieszka Wilczyńska (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/jp

Czytaj także

Serię "Polish Jazz" zainicjował "Ptaszyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 09:00
- W roku 1963 Jan "Ptaszyn" Wróblewski pojechał do Danii z Komedą, gdzie nagrali płytę "Etiudy baletowe" dla zachodniej wytwórni - wspominał historię serii "Polish Jazz" Paweł Brodowski z magazynu "Jazz Forum".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ptaszynowi i z Ptaszynem. Koncert dla ikony polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 19:29
- W najbliższy poniedziałek odbędzie się niezwykły koncert poświęcony Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu. On też weźmie w nim udział - opowiada w radiowej Jedynce wokalista Andrzej Dąbrowski.
rozwiń zwiń