REKLAMA

Piękny smutek Gainsbourga. Jane Birkin w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 12:00
– To produkcja bardzo romantyczna, nostalgiczna, smutna, ale na swój sposób piękna, jak muzyka Gustawa Mahlera – mówiła słynna aktorka i wokalistka, która z Polską Orkiestrą Radiową wystąpi z programem "Serge Gainsbourg Symphonique".
Audio
  • Piękny smutek Gainsbourga. Jane Birkin o swoim koncercie w Warszawie (Poranek Dwójki)

19 kwietnia w warszawskiej Filharmonii Narodowej artystka zaprezentuje materiał z - nagranej również w Warszawie i także z Polską Orkiestrą Radiową - płyty "Birkin Gainsbourg Le Symphonique". Album otwiera utwór "Lost Song". – To jedna z ostatnich piosenek, jakie Serge dla mnie napisał. Powstała na podstawie muzyki Griega. Była jednym z powodów, dla których postanowiłam wykonać piosenki Serge'a z orkiestrą symfoniczną – powiedziała Jane Birkin.

Wokalistka opowiadała o aranżacjach dzieł Serge'a Gainsbourga, które na płycie "brzmią niczym z amerykańskiej komedii musicalowej", o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową i dyrygentem Michałem Klauzą, a także o tym, że współpraca z Polakami zaczęła się od przypadku, w którym znaczącą rolę odegrały Nepal, Birma i chińska polityka wizowa.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Jane Birkin (aktorka, kompozytorka i wokalistka)

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mc/bch

Czytaj także

Oto historia słynnej miłości i skandalu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 19:05
W "Historii pewnej płyty" tym razem muzyka z 1969 roku. Wtedy, w atmosferze skandalu obyczajowego, ukazała się wspólna płyta Jane Birkin i Serge'a Gainsbourga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa gra Gainsbourga

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 13:40
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o płycie "Birkin/Gainsbourg Le Symphonique", na której Jane Birkin śpiewa z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń