Atom String Quartet przypomina twórczość Seiferta

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 10:55
27 maja ukaże się album pt. "Seifert". Znalazły się na nim kompozycje wielkiego polskiego skrzypka jazzowego w interpretacji muzyków kwartetu. O płycie rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki".
Audio
  • Atom String Quartet przypominają twórczość Seiferta (Poranek Dwójki)

Seifert.jpg

"Seifert" to czwarta płyta Atom String Quartet, trzecia studyjna, druga nagrana w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i pierwsza monograficzna, poświęcona twórczości jednego kompozytora. Zbigniew Seifert w powszechnej świadomości wielbicieli jazzu funkcjonuje głównie jako skrzypek–wirtuoz. Niewiele uwagi poświęca się jego kompozycjom, które w równym stopniu, co mistrzowska gra na instrumencie, stanowią o charakterystycznym "seifertowskim" stylu. Muzycy kwartetu postanowili przypomnieć utwory mistrza, które w pierwotnym założeniu miały być wykonywane przez jazzowe combo. 

Atom String Quartet 663.jpg
Atom String Quartet: gramy i w filharmoniach, i w klubach, i w radiach czasem też

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Goście: Krzysztof Lenczowski i Dawid Lubowicz (zespół Atom String Quartet)

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp/mc

Czytaj także

Skrzypek, który robił samoloty. Pamiątki po Zbigniewie Seifercie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:30
– Zbyszek był majsterkowiczem. Zrobione przez niego w dzieciństwie samoloty wiszą na mojej ścianie. Do Archiwum Polskiego Jazzu przekazałam fragment jednego z nich, obok zdjęć, fantastycznych listów czy notatek – mówiła Małgorzata Seifert, siostra wybitnego skrzypka jazzowego.
rozwiń zwiń