Kazimierza Kutza portret inny niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 14:53
W "Poranku Dwójki" zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wydawcą Jerzym Illgiem na temat książki "Cały ten Kutz". Jej autorka Aleksandra Klich wraca do biografii reżysera i uzupełnia ją o wspomnienia bliskich mu osób.
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Całe życie walczył o ukochany Śląsk. Najdobitniej widzimy to w filmach, które wyreżyserował. 16. lutego obchodziłby 90. lat. W książce Aleksandry Klich towarzyszymy śląskiej rodzinie Kutza, jego przyjaciołom, aktorom, reżyserom, pisarzom, politykom. Ale nie jest to tylko książka o Kutzu. To także portret Śląska, Polski i nas samych. O książce opowie wydawca, redaktor naczelny "Znaku" Jerzy Illg. Ta rozmowa o godz. 8.30 (transmisja video).

W "Poranku Dwójki" również:

  • Berlinale i premierowy pokaz najnowszego filmu "Mr Jones" Agnieszki Holland,
  • relacja naszego korespondenta z wręczenia najważniejszych nagród na Wyspach - nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej,
  • rekomendacje kulturalne Patrycji Volny.

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (11.02) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko

Czytaj także

"Mistrz i przyjaciel". Wspominamy Kazimierza Kutza

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 17:19
- Jest mi bardzo ciężko, bo był dla mnie nie tylko reżyserem. Był kimś bardzo bliskim, starszym przyjacielem, kimś w rodzaju ojca. Poznaliśmy się przed laty, gdy zadzwonił i zaproponował rolę. Byłem zachwycony. Będzie mi go bardzo brakować - mówił w Dwójce Zbigniew Zamachowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kazimierz Kutz: miałem siłę człowieka, który pnie się z dołu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 12:00
- Tacy ludzie jak ja mają podwójną energię. Pochodząc ze Śląska i będąc skazanym tylko na siebie, miałem siłę człowieka awansu, który nie zna konwenansów i nie jest obciążony inteligenckością. Ma odwagę nie mając nic do stracenia – mówił w Dwójce wybitny reżyser.
rozwiń zwiń